06 Eylül 2013 17:56

Ressamlar tuvallerini sokağa taşıdı

Farklı ülkelerden gelen ressamların da aralarında bulunduğu 20'yi aşkın ressam, Van'da sokakta resim çizdi.2. Uluslararası Van Gölü Film Festivali kapsamında Van'a gelen 20'yi aşkın ressam, Sanat Sokağı'nda resim çizdi. Rusya, Bulgaristan, Kazakistan ve Filipinler gibi farklı ülkelerden gelen ressamların da katıldığı e

Ressamlar tuvallerini sokağa taşıdı

Paylaş

Farklı ülkelerden gelen ressamların da aralarında bulunduğu 20'yi aşkın ressam, Van'da sokakta resim çizdi.

2. Uluslararası Van Gölü Film Festivali kapsamında Van'a gelen 20'yi aşkın ressam, Sanat Sokağı'nda resim çizdi. Rusya, Bulgaristan, Kazakistan ve Filipinler gibi farklı ülkelerden gelen ressamların da katıldığı etkinliğe, yurttaşlar büyük ilgi gösterdi. Ressamlar yaptıkları çalışmalara yurttaşları da dahil etti.

Festivalin resim çalıştayı sorumlusu Ali Akdemir, resim çalıştayıyla depremden yeni yeni çıkmış Van'a moral vermek ve sanat ile buluşturmak amacıyla etkinliği organize ettiklerini ifade etti. Van'ın Gevaş (Westan) ve Edremit (Artemetan) ilçelerinin ardından Van merkezde resim sergisi açarak, burada yaptıkları resimleri halkın beğenisine sunduklarını dile getiren Akdemir, "Umarım Van halkı yapmış olduğumuz çalışmayı beğenmiştir. Aramızda bulunan ve farklı ülkelerden gelen ressam arkadaşlarımız var. Bu çalışmanın Van halkına yararlı olacağını düşünüyorum. Yaptığımız çalışmayla Van halkını sanat ile buluşturduğumuzu düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde Van halkının sanata dair ilgisinin daha da artacağını düşünüyorum. Bu anlamda sevinçliyiz ve çalıştayın da bu anlamda başarılı olduğunu düşünüyoruz" dedi. (VAN)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

'Gezi'de yaralanan gazeteciler şikayette bulunabilir'

SONRAKİ HABER

Kartal’da çöken binanın enkazından rant mı çıkacak?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa