Geyve’deki yangın devam ediyor

Geyve’deki yangın devam ediyor

Sakarya’nın Geyve ilçesi Epçeler köyü civarında çıkan orman yangını korkulu anların yaşanmasına sebep oluyor. Ekipler yangını henüz kontrol altına alamadı.Yangında şu ana kadar 30 hektar ormanlık alan zarar görürken, çok sayıda arı kovanı da yangına teslim oldu. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangınd

Yangında şu ana kadar 30 hektar ormanlık alan zarar görürken, çok sayıda arı kovanı da yangına teslim oldu. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangındü. İki köy tedbir amaçlı boşaltıldı.

Yangına Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ile Bursa’dan gelen iki yangın söndürme helikopterle havadan ve karadan müdahale edildi. Ancak rüzgarın etkisi ve arazinin sarp olması sebebiyle yangın kontrol altına alınamadı. Yangında şu ana kadar 40 hektar ormanlık alan zarar görürken, çok sayıda arı kovanı da yangına teslim oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi ile Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Havanın kararmasıyla birlikte helikopterler söndürme çalışmasına ara verdi. Yangına müdahale eden Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü görevlileri, rüzgarın etkisiyle yangının geniş bir alana yayıldığını belirterek, "Çıkış sebebi olarak aşağıda şantiye çalışması var. Veya elektrik kablolarında kopukluk var. Ondan olabilir" dedi.

Öte yandan köylüler ekiplerin yetersiz olması sebebiyle yetkililere tepki gösterdi. Yangın henüz kontrol altına alınamadı. (SAKARYA)

www.evrensel.net