Doğuş Grubu sansürü abarttı

Doğuş Grubu sansürü abarttı

MİLLİYET Gazetesi Yazarı Sina Koloğlu, CNBC-e ve e2 kanallarında, “seks” kelimesi yerine “anlık zevk”, “fahişe” sözü içinse “kevgir” kelimelerinin kullanıldığını yazdı. Alt yazılı programlarda ise “penis” kelimesinin “çıt çıt”la değiştirildiğini belirten Koloğlu, RTÜK

MİLLİYET Gazetesi Yazarı Sina Koloğlu, CNBC-e ve e2 kanallarında, “seks” kelimesi yerine “anlık zevk”, “fahişe” sözü içinse “kevgir” kelimelerinin kullanıldığını yazdı. Alt yazılı programlarda ise “penis” kelimesinin “çıt çıt”la değiştirildiğini belirten Koloğlu, RTÜK’ün “Ben yasaklamadım” dediğini de belirtti.
Sina Koloğlu’nun “Bunlar da sansürlü sözcükler; cenabet, seks” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle: “Ekranda sansür hem görüntüde hem sözcüklerde “Aman bir şey olmasın” düşüncesiyle gelişi-yor serpiliyor. RTÜK, “Ben yasaklamadım” dese hatta bu buzlanma ve “bip”ten rahatsız olsa da televizyon kanalları “muhafazakar havanın” etki-siyle kendi yasaklarını kendileri oluşturmuş oluyor. Yani RTÜK’e fazla da bir iş düşmüyor. Kanallar beklenenin ötesinde bir çalışma yapmış oluyorlar. ‘90’lı yıllarda “eşşoğlu eşek” yasak değilken 2000’li yıllarda yasak olabili-yor.” (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net