Mali’de başkenti sel vurdu: 24 ölü

Mali’de başkenti sel vurdu: 24 ölü

Mali’nin başkenti Bamako’da şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde en az 24 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Ani bastıran yağışla trafikte seydeden onlarca aracın sel sularında sürüklendiği gözlendi.Bamako’da bazı kerpiç evlerin yağışların ardından yıkılmasıyla da can kaybı yaşandı. Bamako’d

Mali’nin başkenti Bamako’da şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde en az 24 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Ani bastıran yağışla trafikte seydeden onlarca aracın sel sularında sürüklendiği gözlendi.

Bamako’da bazı kerpiç evlerin yağışların ardından yıkılmasıyla da can kaybı yaşandı. Bamako’da yağışlı mevsimde sel felaketleri hemen her yıl yaşanmasına rağmen, bu felaketin son yılların en şiddetlisi olduğu ifade ediliyor.

Bamako’nun Batı Afrika’nın en büyük nehri olan Nijer’in kıyısına kurulması selin yol açtığı felaketin artmasına sebep oluyor.
Bamako Afet Bürosu’ndan yapılan açıklamada, yağışların ardından binlerce insanın sokaklarda kaldığı, yaklaşık 100 evin yıkıldığı kaydedildi. (JOHANNESBURG)

www.evrensel.net