Rusya ve İran

Fotoğraf: AA

Rusya ve İran 'diplomatik çözüm' diyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye’de kim olursa olsun kimyasal silahın kullanılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.Kremlin Sarayı basın bürosundan yapılan açıklamada, Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani arasında bir telefon görüşmesinin yapıldığı kaydedildi.İran tarafının isteği üzerine gerçekle

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye’de kim olursa olsun kimyasal silahın kullanılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Kremlin Sarayı basın bürosundan yapılan açıklamada, Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani arasında bir telefon görüşmesinin yapıldığı kaydedildi.

İran tarafının isteği üzerine gerçekleştirilen görüşmede liderler, Suriye ile ilgili konuya özel yer ayırdı. Kremlin açıklamasında, “Her iki taraf prensip olarak kim olursa olsun kimyasal silahın kullanılmasının kabul edilemez olduğuna inandığını ifade etti. Suriye ihtilafı için dış askeri müdahele yönünde yapılan çağrıları göz önünde bulunduran liderler, kesinlikle siyasi-diplomatik araçlarla çözüm yolu bulunması gerektiği üzerinde durdu” bilgisi verildi. (Moskova/CİHAN)

www.evrensel.net