26 Ağustos 2013 15:43

6. filo Akdeniz'de

ABD Başkanı Barack Obama Suriye’deki kimyasal saldırı iddialarından sonra Ulusal Güvenlik Ekibi ile atılabilecek adımları değerlendirirken, Amerikan donanması da Akdeniz'e ek takviye sevk etti.Akdeniz’den sorumlu ABD'nin Altıncı filosuna bağlı USS Mahan destroyeri ana limana yol alırken, geri döndürülerek Akdeniz’de görev ya

6. filo Akdeniz'de

Paylaş

ABD Başkanı Barack Obama Suriye’deki kimyasal saldırı iddialarından sonra Ulusal Güvenlik Ekibi ile atılabilecek adımları değerlendirirken, Amerikan donanması da Akdeniz'e ek takviye sevk etti.

Akdeniz’den sorumlu ABD'nin Altıncı filosuna bağlı USS Mahan destroyeri ana limana yol alırken, geri döndürülerek Akdeniz’de görev yapması emredildi. Diğer bölgede görev yapan USS Gravely, USS Barry ve USS Ramage destroyerleri birkaç düzine Tomahawk füzesi ile Akdeniz'in çeşitli noktalarında görev yapıyor.

Bölgede görev yapan destroyerler ABD donanmasının en büyük tonajlı savaş gemileri durumunda. Bu destroyerler Irak ve Afganistan işgalinde de aktif görev almışlardır. En son Libya işgaline katılmış destroyerler 2000 kilometre menzilli ve nükleer başlıklı Tomahawk seyir füzesi de atabilmektedir. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

'Uluslararası parlamentolara mektup göndereceğiz'

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa