Twitter kullanımı düşüşe geçti

Twitter kullanımı düşüşe geçti

TWİTTER yüzdesel olarak sadece Türkiye’de değil, dünyanın çok büyük bir bölümünde sahte kullanıcı avına çıktı. Bunu her yıl 6-8 ayda bir yapan Twitter’ın bu hareketi sadece Türkiye’de içinde bulunulan durum yüzünden ilgi çekti.   Sosyal Medya Uzmanı Serhat Ayan, Twitter&r

TWİTTER yüzdesel olarak sadece Türkiye’de değil, dünyanın çok büyük bir bölümünde sahte kullanıcı avına çıktı. Bunu her yıl 6-8 ayda bir yapan Twitter’ın bu hareketi sadece Türkiye’de içinde bulunulan durum yüzünden ilgi çekti.   
Sosyal Medya Uzmanı Serhat Ayan, Twitter’ın sadece Türkiye’de değil, dünyanın büyük bir bölümünde sahte kullanıcı avına çıktığını ancak Türkiye’de Gezi Parkı odaklı olaylar dolayısıyla ilgi çektiğini bildirdi.
 Ayan, yaptığı açıklamada, Twitter’ın özellikle reklam konusundaki hassasiyeti dolayısıyla sahte profillere tahammül edemediğini ifade etti.
Küresel ölçekte Twitter kullanımının yüzde 2 civarında düştüğünü belirten Ayan, şunları kaydetti:
 “Twitter yüzdesel olarak sadece Türkiye’de değil, dünyanın çok büyük bir bölümünde sahte kullanıcı avına çıktı. Bunu her yıl 6-8 ayda bir yapan Twitter’ın bu hareketi sadece Türkiye’de içinde bulunulan durum yüzünden ilgi çekti.
 Dünyanın önde gelen araştırma sitelerinden Stat Counter araştırmasına göre bu yapılanların ardından 25-28 Temmuz tarihleri arasında Türkiye’deki Twitter kullanımı oransal olarak yüzde 2 düştü. Aynı tarih diliminde Twitter kullanımı ABD’de yüzde 2.4, Almanya’da 2.7 ve Fransa’da 2 puan gerilemesine neden oldu. Twitter aynı zaman dilimi içinde dünyanın diğer tarafındaki ülkelerde ise artışa geçti. Buna göre Twitter kullanımı Mısır’da yüzde 1, Rusya’da yüzde 2, İran’da yüzde 7, Çin’de yüzde 21 arttı.” (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net