01 Ağustos 2013 19:58

Ethem Sarısülük memleketinde anıldı

ETHEM Sarısülük için memleketi Çorum’da bir anma etkinliği gerçekleşti. Sendikalar, demokratik kitle örgütleri ve siyasi partilerden oluşan Çorum Dayanışma Platformunun anma etkinliği Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesinin bahçesinde yapıldı.Mahalle sakinlerinin de yoğun ilgi gös

Ethem Sarısülük memleketinde anıldı

Paylaş

Mahalle sakinlerinin de yoğun ilgi gösterdiği anma etkinliğinden söz alan vatandaşlar, Gezi Parkı protestolarından çok önemli dersler çıkardıklarını ifade ederek, artık AKP’nin “Ben çoğunluktayım, her istediğimi yaparım” anlayışına boyun eğmeyeceklerini dile getirdiler. Özellikle mahallelerinin sorunlarına dikkat çeken konuşmacılar, Belediye’nin hizmetleri eşit olarak götürmediğine vurgu yaptı.
Etkinlikte, Gezi Parkı direnişiyle ilgili bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Sinevizyon gösteriminde hayatlarını kaybeden Ethem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert ve Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğraflarına da yer verildi. Anma etkinliği, Ethem Sarısülük ve diğer hayatını kaybedenler için hazırlanan helvanın ikram edilmesinin ardından sona erdi. (Çorum/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Rojava: Kürtler’in arka bahçesi

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa