24 Temmuz 2013 17:01

Utanmadan ‘sansüre karşıyız’ diyorlar

SANSÜRÜN kaldırılışının 105. yılında hala sansür ve otosansür gündemdeyken, Medya İşçileri Sendikasından (Medya- İş) trajikomik bir protesto geldi.TGS’yi ve Genel Başkanı Ercan İpekçi’yi hedef gösteren sloganlar atan grup, taşıdıkları dövizlerle de TGS’ye “emek düşmanı” suçlamas

Paylaş

TGS’yi ve Genel Başkanı Ercan İpekçi’yi hedef gösteren sloganlar atan grup, taşıdıkları dövizlerle de TGS’ye “emek düşmanı” suçlaması yönelttiler. Eylemde konuşan Medya- İş Genel Başkanı Gürsel Eser, “TGS’nin meydanlara çıkıp basın özgürlüğünden, emekçilerin hakkından, hukukundan dem vurması hiç kimseye inandırıcı gelmemektedir” dedi. Eser, AA’nın Gezi eylemleri sürecindeki sansürünü ise görmezden geldi.

BU NE PERHİZ BU NE...

Eser gazetecilerin sorusu üzerine Gezi Parkı eylemleri sırasında basına sansür ve otosansür uygulanmadığını iddia etti. “Gezi Parkı’nı neden haber yapmadınız? dersek, bu da bir baskıdır, sansürdür” diyen Eser, “Türkiye’de zaten yeterince basına sansür ve otosansür uygulanıyor. Şu an sansürden bahsederken, bir taraftan bir gazetenin neden haber yapmadığını eleştirirsek bence bu da bir sansürdür” dedi. (Ankara/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

‘Susarak ve korkarak hiçbir yere varılmaz’

SONRAKİ HABER

Menemen'de işçiler hak gasplarına karşı bir araya geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa