21 Temmuz 2013 16:41

Halkevlerinden yalan haberlere tepki

Mamak’ta bir apartmanın duvarına “Alevilere ölüm” yazılmasının üzerine, bazı basın kuruluşlarından bu eylemi Halkevleri üyelerinin yaptığına ilişkin haberler çıktı. Olayı yaptığı iddia edilen gençler ve Halkevleri yöneticileri basın açıklaması düzenleyerek, haberin asılsız olduğunu ve hedef göster

Halkevlerinden yalan haberlere tepki

Paylaş

Söz konusu olayı yaptıkları yönündeki haberleri ‘manidar’ bulan gençler, “Ne Halkevi üyesiyiz, ne de olayı yaptık. Bu tür yalan haberlerin çıkması manidardır” dedi. Evlerinin polis tarafından sabah saatlerinde basılmasına da tepki gösteren gençler, olayda kullanıldığı iddia edilen yeşil fosforlu kalemin evlerinden çıkmaması üzerine polisin hard disk ve telefonlarına el koyduğunu açıkladı. Olayın faillerinin bir an önce bulunmasını isteyen gençler, kendilerinin çıkan haberler yüzünden suçlu gibi görüldüğünün ve bu olayla alakası dahi olmadıklarının altını çizdi.

Hükümetim Alevilere yönelik operasyon içinde olduğunu ifade eden Halkevleri Genel Başkan Yardımcısı Samut Karabulut, “Nedense herkes olayı polis aracılığıyla öğrenmiştir” dedi. Hükümetin bu olayı kampanya haline getirdiğini söyleyen Karabulut, “Bu gençlerin AKP’ye isyan etmekten başka şansı kalmıyor” dedi.

Avukat Deniz Özbilgin ise, gençlerin sabah saatlerinde gözaltına alındığını ve akşama kadar kendilerine avukat temin edilmediğini söyledi. Özbek, gençlerin suçsuzluğunun kanıtının savcılığa dahi sevk edilmemesi olduğunu ve asparagas haber yapan basın kuruluşlarının bu haberi düzeltmesi gerektiğini vurguladı. (AnkaraEVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Yüksekova'da taşeron işçilerin eylemi sürüyor

SONRAKİ HABER

Sobadan sızan gazdan zehirlenen 100 yaşındaki kadın ve oğlu öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa