Sekizinci takım kurayla belirlendi

Sekizinci takım kurayla belirlendi

AVRUPA Kadınlar Futbol Şampiyonası’nda grup maçları tamamlandı. C Grubu’nun favorisi Fransa, yedek ağırlıklı bir takımla çıktığı karşılaşmada bir önceki kupanın finalisti İngiltere’yi 3-0 yendi ve rakibini evine gönderdi. Fransa böylelikle elemelerden sonra grup maçlarında da tüm rakiplerini yenmiş oldu. Fransa&rsqu

AVRUPA Kadınlar Futbol Şampiyonası’nda grup maçları tamamlandı. C Grubu’nun favorisi Fransa, yedek ağırlıklı bir takımla çıktığı karşılaşmada bir önceki kupanın finalisti İngiltere’yi 3-0 yendi ve rakibini evine gönderdi. Fransa böylelikle elemelerden sonra grup maçlarında da tüm rakiplerini yenmiş oldu. Fransa’nın golleri Le Sommer, Necib ve Renard’dan geldi.
Gruptaki diğer karşılaşmada İspanya Rusya ile 1-1 berabere kaldı. Vero Boquete’le öne geçen İspanya, rakibinin Terehova’yla bulduğu sayıya engel olamadı. Bu sonuçla İspanya grup ikincisi olurken, iki puanla üçüncü olan Rusya aynı puanlı A Grubu üçüncüsü olan Danimarka’yla kuraya kaldı. Sekizinci çeyrek finalisti belirleyen kurada gülen Danimarka oldu.
Kupada çeyrek final eşleşmeleri şu şekilde oluştu: İsveç-İzlanda, Almanya-İtalya, Norveç-İspanya, Fransa-Danimarka. EURO 2013’te çeyrek final maçları Pazar ve Pazartesi günleri oynanacak. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net