18 Temmuz 2013 21:06

Sarıgazi'de işten çıkartılma protestosu

Sarıgazi Bölge Hastanesi'nde işten çıkartılan ve tazminatı ödenmeyen hasta danışmanı Esin Uluşan için yapılan yürüyüşte haksız işten çıkartmalar protesto edildi.Sarıgazi Bölge Hastanesi'nde "istifa belgesi" imzalatılarak işten çıkartılan ve tazminatı ödenmeyen hasta danışmanı Esin Uluş

Sarıgazi'de işten çıkartılma protestosu

Paylaş

Sarıgazi Bölge Hastanesi'nde işten çıkartılan ve tazminatı ödenmeyen hasta danışmanı Esin Uluşan için yapılan yürüyüşte haksız işten çıkartmalar protesto edildi.

Sarıgazi Bölge Hastanesi'nde "istifa belgesi" imzalatılarak işten çıkartılan ve tazminatı ödenmeyen hasta danışmanı Esin Uluşan için Sancaktepe Sarıgazi'de yürüyüş düzenledi. Sarıgazi Meydanı'nda bir araya gelen işçiler, "Haklarım için direniyorum" pankartı açarak Sarıgazi Bölge Hastanesi'ne doğru yürüyüşe geçti. İşçiler yürüyüş sırasında sık sık "İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız" sloganını attı. Yürüyüşün ardından hastane önünde basın açıklamasını işten çıkartılan Esin Uluşan yaptı. Yıllardır hastanede fazla mesai yapıp, emeklerinin karşılığını alamadan çalıştığını belirten Uluşan, mesai saatlerinin ve çalışma yerlerinin de sürekli olarak rızası olmadan değiştiğini söyledi. Bu durum karşısında itirazlarını yetkililere ilettiklerinde ise "beğenmiyorsan çıkar gidersin" cevabı ile karşılaştığını dile getiren Uluşan, son olarak ise önlerine konulan, bağlı bulundukları taşeron firma tarafından önüne konulan kağıtları bilmeden imzaladığını ve işten çıkartıldığını söyledi. Daha sonra hakları ve tazminatı için işverene gittiğinde ise "İstifa ettiğiniz için hiçbir hakkınız" yok yanıtını aldığını belirten Uluşan, "Hiçbir işçi köle değildir. Hakkım ve onurum için direneceğim. Tazminatımı istiyorum" dedi.

Açıklamanın ardından işçiler hastane önünde yaptıkları bir saatlik oturma eylemi ile eylemlerini sonlandırdı. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

ÇHD'li avukatların iddianamesi kabul edildi

SONRAKİ HABER

Kocaeli’de TEM’de kaza: İstanbul yönü ulaşıma kapandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa