19 Temmuz 2013 10:23

Fil’m Hafızası’ndan ‘Alternatif Perde’

Farklı ve yenilikçi kültür-sanat etkinlikleri düzenleyerek Türkiye’deki bağımsız sinema algısını güçlendiren Fil’m Hafızası yeni projesi ‘Alternatif Perde’ ile sinema severlerin karşısına çıkıyor.Yaklaşık bir yıldır 2 bin 500’den fazla sinema seyircisini farklı tür ve ülkelerden kısa f

Fil’m Hafızası’ndan ‘Alternatif Perde’

Paylaş

Yaklaşık bir yıldır 2 bin 500’den fazla sinema seyircisini farklı tür ve ülkelerden kısa filmler ile buluşturan Fil’m Hafızası, Alternatif Perde ile Türkiye’de festivaller dışında gösterilmemiş, yani vizyona girmemiş uzun metraj bağımsız filmleri bilinçli ve özgün sinemaseverlere ulaştırmayı hedefliyor. Ana akım sinemanın dışında kalan yerli ve yabancı birçok bağımsız film, Alternatif Perde kapsamında hem gösterilecek, hem gösterimleri takip eden hafta, yönetmenin de katılacağı bir atölye çalışmasına konu olacak.

Alternatif Perde 17 Temmuz’da Ufuk Aksoy’un ilk uzun metrajı ‘Devremülk’ü Ortaköy Feriye Sinemasında izleyicilerle buluşturdu. İkinci gösterimi 24 Temmuz Çarşamba günü saat 21.30’da yine aynı salonda izleyebilirsiniz. 26 Temmuz Cuma akşamı ise SAE Institute’ta Yönetmen Ufuk Aksoy’un katılımıyla bir Masterclass - Atölye Çalışması yapılacak. Kısa filmleri ve reklam filmlerinden tanıdığımız Aksoy ile ilk uzun metraj çalışması üzerine söyleşmek, kısa ve uzun metraj üzerine bilgilenmek, ödüllü yönetmenin tecrübesinden faydalanmak isteyen herkes atölye çalışmasına davetli. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

‘Dursun Çavuş’ sinemada

SONRAKİ HABER

İzmir'de cinsel taciz sanığı ilk duruşmada tahliye edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa