10 Temmuz 2013 03:34

Taksim iftarla açıldı

Gezi Parkı’nın halka kapatılması ile birlikte polis, Taksim Meydanı’nda da etkinlik yapılmasına izin vermemişti. Geçen akşam halka açılan Gezi Parkı ile birlikte polis de Taksim Meydanı’ndan çekilerek AKM önüne geçti.Beyoğlu Belediyesi’nin Taksim Meydanı’nda gerçekleştirdiği iftar etkinliği ise

Taksim iftarla açıldı

Paylaş

Gezi Parkı’nın halka kapatılması ile birlikte polis, Taksim Meydanı’nda da etkinlik yapılmasına izin vermemişti. Geçen akşam halka açılan Gezi Parkı ile birlikte polis de Taksim Meydanı’ndan çekilerek AKM önüne geçti.

Beyoğlu Belediyesi’nin Taksim Meydanı’nda gerçekleştirdiği iftar etkinliği ise hem ilginç görüntülere sahne oldu hem de protestolar ile karşılandı. Belediye’nin masalar kurduğu alan tamamen dolarken bazı insanlar yerlerde oruç açmak zorunda kaldı. İftar yemeklerinin dağıtımı uzun sürerken bazı vatandaşlar da yemek alamamaktan şikâyet etti.

Gezi Parkı’nın açılmış olması da yer yer gerginliklere yol açtı. Birçok insan Belediye’nin kurduğu iftar sofrasının yanından sloganlar atarak Gezi Parkı’na geçerken Gezi Parkı’nda bulunan bazı vatandaşlar da Beyoğlu Belediyesi’nin iftar yemeğine katılmak yerine Galatasaray Lisesinde kurulacak olan Yeryüzü İftarı etkinliğine katılmak için İstiklal Caddesine geçti.

İftar etkinliğinde dansçı Ziya Azazi ise gaz maskesi ile semah dönerek yaşanan polis şiddetini protesto etti. Protestosunun ardından masaları gezerek insanlara afiyet olsun diyen dansçı daha sonra televizyonlara yaptığı açıklama ile Türkiye halklarını bölmek isteyenlere karşı halkların birlik olduğunu vurgulamaya çalıştığını dile getirdi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Yeryüzü İftarı'nın ardından polisten müdahale hazırlığı

SONRAKİ HABER

İsrail'den Suriye'deki İran hedeflerine saldırı: 4 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa