30 Haziran 2013 11:45

Şairlerin Sivas gündemi

TÜRKİYE Yazarlar Sendikası ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği  Sivas Katliamı’nın 20. yılı  için 3 gün sürecek bir etkinlikler dizisi düzenleyecek. İlki 5 Temmuzda başlayacak olan etkinlikler ‘Sivas yangınında merdivende üç şair-Metin Altıok / Behçet Aysan / Uğur Kaynar’ başlığını taşıyor. S

Şairlerin Sivas gündemi

Paylaş

TÜRKİYE Yazarlar Sendikası ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği  Sivas Katliamı’nın 20. yılı  için 3 gün sürecek bir etkinlikler dizisi düzenleyecek. İlki 5 Temmuzda başlayacak olan etkinlikler ‘Sivas yangınında merdivende üç şair-Metin Altıok / Behçet Aysan / Uğur Kaynar’ başlığını taşıyor. Sunumu Âba Müslim Çelik tarafından yapılacak olan söyleşi saat 18.00’de Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nde gerçekleşecek.
‘Edebiyatın kırk ayaklı karıncası Asım Bezirci’ başlığıyla ikincisi gerçekleşecek olan etkinliğin sunumunu bu kez Mustafa Köz yapacak.  6 Temmuz saat 14.00’te başlayacak olan etkinlik Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi’nde yapılacak.
2 Temmuz’un siyasal, toplumsal, hukuksal süreci bu etkinlikler çerçevesinde yeniden konuşulacak.
Avukat Kâmil Tekin Sürek ve Lütfi Kaleli’ninkonuşmacı olarak katılacağı etkinliği Suna Aras yönetecek. 7 Temmuzda saat 18.00’de Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nde bu süreç bütün hatlarıyla dinlenebilir.
Etkinliklerin son gündeminde ise ‘2 temmuz için el yazısı şiirler ‘ sergisi var.  Sergi 8 Temmuzda  Türkiye Yazarlar Sendikası’nda açılacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Nikah şekeri yerine sinema bileti

SONRAKİ HABER

YSK, sandık kurullarının görev ve yetkilerinde değişikliğe gitti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa