25 Haziran 2013 09:55

NATO da ‘büyük komplo’ya katıldı

NATO Genel Sekreteri Rasmussen de, Türkiye’deki gösterilere ilişkin açıklama yapan isimler kervanına katıldı. AB Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere bulunduğu Lüksemburg’da konuşan NATO Genel Sekreteri, “Doğal olarak tüm NATO üyesi ülkelerin temel demokrasi ilkelerine göre yaşadığını kabul ediyoruz&

NATO da ‘büyük komplo’ya katıldı

Paylaş

NATO Genel Sekreteri Rasmussen de, Türkiye’deki gösterilere ilişkin açıklama yapan isimler kervanına katıldı. AB Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere bulunduğu Lüksemburg’da konuşan NATO Genel Sekreteri, “Doğal olarak tüm NATO üyesi ülkelerin temel demokrasi ilkelerine göre yaşadığını kabul ediyoruz” dedi. Rasmussen, bunun barışçıl gösterilere izin verilmesi ve siyasi düşüncelerin özgürce ifade edilmesi hakkının da içerdiğini ifade etti.

OBAMA İLE ERDOĞAN GÖRÜŞTÜ

Öte yandan Başbakan Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile önceki gün telefon görüşmesi yaptı. Başbakanlıktan yapılan açıklamada, iki liderin görüşmesinde, Suriye konusu başta olmak üzere bölgede yaşananların ele alındığı belirtildi. Açıklamada, “İki lider, Esed rejiminin kendi halkına karşı kimyasal silah kullandığına işaretle, siyasi çözüm için Türkiye ve ABD’nin birlikte çalışmaya, Suriye Koalisyonunu ve Yüksek Askeri Konseyini desteklemeye devam edeceklerini belirtmişler; terörizmle mücadele konusunda da ortak çalışma ve koordinasyonun süreceğini ifade etmişlerdir” denildi. Ağırlıklı olarak Suriye meselesinin ele alındığının belirtildiği açıklamada, Bu çerçevede G8 zirvesindeki Suriye gündeminin ve Cenevre II. toplantısının hazırlıklarının da ele alındığı söylendi.  Açıklamada Erdoğan’ın, Gezi Parkı olayları hakkında Obama’ya bilgi verdiği de vurgulandı. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

‘Bakanlık hukukun yanında yer alsın’

SONRAKİ HABER

YSK, sandık kurullarının görev ve yetkilerinde değişikliğe gitti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa