18 Haziran 2013 14:41

Kılıçdaroğlu: Atma Recep din kardeşiyiz

CHP Grup toplantısında konuşan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeminde de Gezi Parkı eylemlerine karşı hükümetin tutumu vardı. Eylemler boyunca bütün dünyanın Türkiye gerçeğini gördüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, gençlere, “Siz kazandınız, diktatör kaybetti. Öyle

Kılıçdaroğlu: Atma Recep din kardeşiyiz

Paylaş

CHP Grup toplantısında konuşan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeminde de Gezi Parkı eylemlerine karşı hükümetin tutumu vardı. Eylemler boyunca bütün dünyanın Türkiye gerçeğini gördüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, gençlere, “Siz kazandınız, diktatör kaybetti. Öyle bir tarih yazdınız ki 21. yüzyılda Türkiye’nin itibarına itibar kattınız. Size kulak kabartmayan sizi dinlemeyen siyasetçilere de ders verdiniz” dedi. Kılıçdaroğlu “Tayyip Erdoğan halka karşı yürüttüğü savaşı kaybetti. Ey diktatör sen dünyada da kaybettin. 21. yüzyılın dünyası diktatörlere kapalıdır. Biri bir laf ediyor, derhal polis. Herşey kibir üzerine. Şeytanı kıskandıracak kibre sahip. Konuşuyor ben ben ben. Konuşuyor benim benim benim. Bugün bir yalan söyledi. Polis silah kullanmamış. Bir kişi öldü, kurşun var. Üstelik internette televizyonlarda öldüren polisin kimliği var. Atma Recep din kardeşiyiz. Artık Türkiye’nin diktatörden kurtulma zamanı gelmiştir” şeklinde konuştu.

YALANSA İNSAN DEĞİLSİN

Başbakan’ın  ‘başörtülü kadınlara saldırdılar’ açıklamasına değinen Kılıçdaroğlu, “Başörtülü birine saldıran insan değil, hayvandır. Ama böyle bir olay yoksa sen uyduruyorsan, sen insan değilsin. Başbakanlık koltuğunda oturan insanda ahlak, erdem, insan sevgisi olur. Kendisine oy vermeyenleri milli irade saymıyor. Kendisine oy vermeyenler çapulcu. İnsanlar seni zaten demokrat bir siyasetçi olarak görmüyor. Sadece bir parça ahlak kırıntısı bekliyorlar. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Maslak’taki Fatih Ormanı talana hazırlanıyor…

SONRAKİ HABER

CHP'li Yüceer: Atanan her 100 öğretmenden 78’i güvencesiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa