17 Haziran 2013 12:51

Düğün halayına gaz bombası

Ethem Sarısülük’ün cenazesi için Kızılay’da toplananlara polisin saldırısından, Kurtuluş Parkı’ndaki Vedat Dalokay Salonu’nda düğün yapanlar da etkilendi. Düğüne saz çalmak için giden Mehmet Kale, başına isabet eden gaz kapsülü sonucu yaralandı.İnsanlar halay çekerken salonun ortas

Düğün halayına gaz bombası

Paylaş
İbrahim Kale

İnsanlar halay çekerken salonun ortasına iki defa gaz bombası atıldığını söyleyen Hüsniye Öztürk, salonda bulunan çocukların, yaşlıların ve hastaların bu durumdan çok kötü etkilendiklerini, bir anda neye uğradıklarını bilemediklerini anlattı.
Fidan Terzi kendilerini korumak için içeri kaçmak zorunda kaldıklarını, Ozan Mehmet Kale’nin de atılan gaz bombası yüzünden yaralandığını söyledi. Terzi, “Onlarca gencimiz yaralandı, öldürüldü.  Artık sokaklarda özgürce yürüyemeyeceğiz. Yeter artık” diyerek tepki gösterdi.
Mehmet Kale’nin babası Salman Kale ise polislerin kasıtlı bir şekilde ateş etmesi sonucu oğlunun başından yaralandığını söyledi. Kale sorumluların bir an önce yakalanıp cezalandırılmasını istedi.
Mehmet Kale ise olay anını şöyle anlattı: “Kurtuluş Parkı yakınlarında düğüne giderken, polislerden kaçan bir gençle çarpışıp yere düştüm Tekrar kalkıp yürümeye devam ettiğim sırada akreplerden gaz bombası atıldı ve başımdan vurularak yaralanıp yere düştüm. Düşme esnasında sazım da kırıldı  Kalkıp oradan uzaklaşmak için koştum. Tanımadığım birileri tarafından ticari bir araca bindirildiğimi hatırlıyorum. Sonrasını hatırlamıyorum. Gözümü açtığımda  kendimi hastanede buldum”
Kale polisin kendisine kasıtlı bir şekilde ateş ettiğine inandığını ifade ederek, polislerden şikayetçi olduğunu dile getirdi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Direniş, polis müdahaleleri ve yetki meselesi üzerine -2

SONRAKİ HABER

Atatürk Havalimanı'nda şüpheli çantalardan bilgisayar ve tişört çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa