UEFA

UEFA'dan yalanlama

UEFA, Türkiye basınında yer alan, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a yaptırım uygulanmayacağı yolundaki haberlere resmi bir açıklama ile cevap verdi. UEFA, şike soruşturmasıyla ilgili dün ve bugün Türkiye medya kuruluşlarında çıkan açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.Fenerbahçe ve Beşikt

UEFA, Türkiye basınında yer alan, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a yaptırım uygulanmayacağı yolundaki haberlere resmi bir açıklama ile cevap verdi. UEFA, şike soruşturmasıyla ilgili dün ve bugün Türkiye medya kuruluşlarında çıkan açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın akıbetine Disiplin Kurulunun karar vereceğini vurgulayan UEFA Yönetimi, resmi sitesinde yer verdiği açıklamada; “Disiplin Kurulu bağımsızdır. Bu nedenle UEFA yönetiminin, Kurulun soruşturmasından çıkacak kararları şimdiden tahmin etmesi mümkün değildir” denildi.

Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkında, yürürlükte olan uygulamalar çerçevesinde karar verileceğini belirten UEFA Yönetimi, Disiplin Kurulunun taraftara adil davranacağı konusunda kuşkuları bulunmadığını ifade etti. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net