13 Haziran 2013 11:37

TFF Heyeti İsviçre’ye gitti

Uefa tarafından Disiplin Kurulu’na sevk edilen Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın savunma hazırlıkları devam ederken, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan oluşan bir heyet de İsviçre’ye gitti. TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı ve beraberindeki hukukçulardan oluşan heyete Başkan Yıldırım Demirören ise Cenevre’de katılacak.Hey

TFF Heyeti İsviçre’ye gitti

Paylaş

Uefa tarafından Disiplin Kurulu’na sevk edilen Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın savunma hazırlıkları devam ederken, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan oluşan bir heyet de İsviçre’ye gitti. TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı ve beraberindeki hukukçulardan oluşan heyete Başkan Yıldırım Demirören ise Cenevre’de katılacak.

Heyet, UEFA’nın Nyon’da bulunan merkezine geçerek temaslarda bulunacak. Heyette UEFA’daki Türkiye’nin en etkili ismi olan Şenes Erzik’in de bulunacağı belirtildi.


FB’DEN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

FENERBAHÇE Spor Kulübü, 17 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’te, UEFA ve yaşanan tüm süreçle ilgili bir basın toplantısı düzenleme kararı aldı. Sarı - lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, UEFA’nın disiplin kurulu kararı ve yaşanan son gelişmelerle ilgili bilgi verileceği belirtilirken, basın toplantısının, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde gerçekleştirileceği de ifade edildi.

‘AKLANARAK CIKACAĞIZ’

UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edilmesini ‘talihsizlik’ olarak yorumlayan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “UEFA’daki durum talihsiz bir durum ve bizim çözmemiz gereken bir konu. Bu konu bazen alay konusu bile olmuştur. Bu tür olayların bizim camiamızla yakından uzaktan ilgisi olduğunu düşünmüyoruz. Ama bu süreç birden Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin önüne gelmiş bir şey olarak görmüyorum. Yirmi dördünde UEFA’nın almış olduğu çok ciddi bir karar var. Bunlardan bir tanesi Futbol Federasyonu’nun vermiş olduğu karar. Bu gibi süreçlerde geçerli değildir, UEFA’yı bağlamaz. İkincisi de bu işlerde zaman aşımı yoktur. Zaten sizler de incelemişsinizdir bir tek Türk takımı yok daha başka takımların da isimleri var. Bunun silsile halinde gelmesi asıl beni rahatsız eden konudur. Beşiktaş bu konudan aklanarak çıkacaktır” dedi. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Başkan adayları listelerini tanıttı

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa