07 Haziran 2013 04:17

Erdoğan'a penguenli karşılama!

Hayat Televizyonu Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'ye gelişini 'penguenli' bir protestoyla karşıladı. Tüm kanallarda Erdoğan’ın konuşması yayınlanırken, Hayat Televizyonu penguenler üzerine bir belgesel yayınladı.Bu yayınla hem Erdoğan, hem de eylemleri ve polis şiddetini göstermeyen ana akım medya penguen belgeseliyle protesto edildi

Erdoğan'a penguenli karşılama!

Paylaş

Bu yayınla hem Erdoğan, hem de eylemleri ve polis şiddetini göstermeyen ana akım medya penguen belgeseliyle protesto edildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk havalimanına inmesiyle Hayat Televizyonu sunucusu, Erdoğan’ın Türkiye’ye indiğini ancak yayınlamak zorunda oldukları bir belgesel olduğunu duyurdu. Bu anonsla birlikte televizyonda penguenler animasyon belgesel yayına girdi. Belgeselin görüntülerinin döndüğü sırada Hayat Televizyonu sunucusu Gözde Tüzer penguenler hakkında sayfalar dolusu bilgi verdi. Tüzer ara ara “Penguenler belgeselini tam da bu saatte vermek zorundayız, zira patronumuzun talimatı var, yakın bir zamanda bir ihale alacakmış” dedi.

Hayat Televizyonu’nun protestosuna çok geçmeden Halk TV ve Ulusal Kanal da katıldı. Twitter’dan bir izleyici ise durumu “ulusal kanal ve halk tv sizden "esinlendi" ama olsun, yayıldıkça güzelleşti :)” diyerek yorumladı.

Daha önce CNNTürk’e penguenli protestoda bulunan sanatçı Sermiyan Midyat da Hayat Televizyonu’na desteğini “Hayattv'de penguen belgeseli var. Şahane. Çok yaşa hayat tv” diyerek gösterdi.

Hayat Televizyonu’nun Penguenli yayını Twitter'da da adından çokça söz ettirdi.

özgün özdemir : Gezi parkı ailesi olarak günlük olağan belgeselimizi de izledik kimsenin canı sıkılmadan uyuduk...

Ezgi: Hala anlamadıgım bir sey var: o penguenler niye o kayalara tırmanmaya calısıyo yazık, asagıda tayyip mi varmıs?

Aysun Akbal: penguen bize kafa yapıyo..

ayşen güven: bu penguenler bir harika dostum

3-5 ÇAPULCU’dan 1’i: Penguenler ayyaş gibi yürürler, çapulcu gibi düşerler, çok marjinal yumurtalar. Penguen konusu önemli.

Ekin Yavuz: Sizin biberiniz varsa, bizim penguenimiz var. direnince çok güzel oluyorsunuz penguenler

Çapulcular Kralı: Penguenimi aldım bekliyorum

hazal sunak: Erdoğan ne anlattı ne konuştu duyamadım hayat tv'de penguen belgeseli izliyorduk

ÖNCEKİ HABER

Gazi'de 18 yaşındaki genç ağır yaralandı

SONRAKİ HABER

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, Erdoğan tarafından rektörlüğe atandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa