Büyük iktisatçı Nail Satlıgan anıldı

Büyük iktisatçı Nail Satlıgan anıldı

İKTİSAT Fakültesi Mezunlar Cemiyeti(İFMC), önceki gün Beyoğlu’ndaki lokalinde Nisan ayında yitirdiğimiz İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi emekli öğretim üyesi, Marksist iktisat kuramcısı, çevirmen Nail Satlıgan’ı andı.Cengiz Arın’ın moderatörlüğünde gerçekleşen anma toplantısında Fai

Gülçin Gülan

İKTİSAT Fakültesi Mezunlar Cemiyeti(İFMC), önceki gün Beyoğlu’ndaki lokalinde Nisan ayında yitirdiğimiz İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi emekli öğretim üyesi, Marksist iktisat kuramcısı, çevirmen Nail Satlıgan’ı andı.

Cengiz Arın’ın moderatörlüğünde gerçekleşen anma toplantısında Faik Koray, Mehmet Türkay, Sungur Savran, İFMC Başkanı Vahap Adıyaman ve her yaştan öğrencileri söz aldı. Cengiz Arın, Çin’de başlayan yaşamını özetlediği Nail Satlıgan’ı; “Hiç kuşku yok, sağlam güvenilir bir kişiliği, sürekli geliştirdiği teorik birikime dayalı derinlemesine kavrayışı olan bir arkadaştı…Öte yandan her zaman alçak gönüllü, nazik, bilge kişiydi. İşçi sınıfıyla organik bağı olan bir aydın, enternasyonalist marksistti.” sözleriyle ifade etti. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net