08 Mayıs 2013 09:57

‘Tüm Bel-Sen üyesiysen müdür olamazsın’

İETT Genel Müdürlüğü bünyesinde sendika ayrımcılığı yapılıyor. İETT Abone İşleri Dairesinde işe başlayan bir memur, Tüm Bel-Sen’e üye olunca müdürlükten oldu. İşe başladıktan sonra Tüm Bel-Sen’e üye olan memur, 4-5 gün sonra müdür olarak atandı. Tüm Bel-Sen’e üye olduğunun

‘Tüm Bel-Sen üyesiysen müdür olamazsın’

Paylaş

İETT Genel Müdürlüğü bünyesinde sendika ayrımcılığı yapılıyor. İETT Abone İşleri Dairesinde işe başlayan bir memur, Tüm Bel-Sen’e üye olunca müdürlükten oldu. İşe başladıktan sonra Tüm Bel-Sen’e üye olan memur, 4-5 gün sonra müdür olarak atandı. Tüm Bel-Sen’e üye olduğunun öğrenilmesi üzerine İETT Abone İşleri Daire Başkanı Murat Büyükçe tarafından odasına çağrılan memura, “Biz seni müdür olarak atadık ama kurumda yönetimin desteklediği sendika var. Sen bu sendikaya değil muhalif sendikaya üye olmuşsun. Nasıl yapabiliriz?” dediği iddia edildi. Bu cümle karşısında ise müdür olarak atanan memur, “Benim yapabileceğim bir şey yok. Sizin beni müdür olarak atama yetkiniz var. Benim de istediğim sendikaya üye olma yetkim var” dediği öğrenildi. Bu görüşmeden 3-4 gün sonra müdür olarak atanan memur görevinden alındı.  

Tüm Bel-Sen 4 No’lu Şube Başkanı Saadet Özsoy, üyelerinin müdürlük görevinden alınmasının yanı sıra Strateji Daire Başkanlığına sürgün edildiğini söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Standart patronuna suç duyurusu

SONRAKİ HABER

"Danone patronu işçilerin iradesine saygı göstersin"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa