09 Nisan 2013 12:47

İşçilerin birliği için 1 Mayıs’a

Kayseri’de gerçekleştirilen işçi toplantısında işçiler “Kayseri İşçileri” olarak sorunlarını tartışıp 1 Mayıs’a talepleriyle ortak pankart ile katılma kararı aldı.Daha önce işçi kurultayını örgütlemiş olan yaklaşık 15 işyerinden işçilerin ortak çağrısı ile yapılan toplantıya

İşçilerin birliği için 1 Mayıs’a

Paylaş

Daha önce işçi kurultayını örgütlemiş olan yaklaşık 15 işyerinden işçilerin ortak çağrısı ile yapılan toplantıya yaklaşık 60 işçi katılarak yaşanan sıkıntılara karşı ortak tavır almak gerektiğini tartıştı. İşçilerin patronlara karşı tavrının net olması gerektiğini söyleyen işçiler, “Kendi içinde birlik sağlayarak örgütlülüğü güçlendirmeliyiz” dedi.

1 MAYIS İŞÇİLERİNDİR

Son dönemde mesailer başta olmak üzere birçok sorunla yüz yüze kalındığını anlatan metal işçileri; “Tüm diğer sektörlerden işçilerle ortaklaşa bir mücadeleyi, el ele vermezsek başarı şansımız yok” dedi.

Bu ortaklaşmanın 1 Mayıs işçi bayramında daha net gösterilmesi gerektiğini ifade eden CEHA işçileri, ilk kez de olsa 1 Mayıs’a geçen yıl katıldıklarını ve tereddütleri olduğunu aktararak, “Çünkü biz bu günü bölücülerin günü biliyorduk ama haklarımızı savunanlarla birlikte esasta işçinin bayramı olduğunu verdiğimiz sendikalaşma mücadelesinde anladık” dedi.
Diğer fabrikalardan konuşan işçiler de işyerlerinde bu günü anlatacaklarını ve 1 Mayıs’ın anlamına uygun kutlanması için de toplantılar, el ilanı dağıtımları yapmaları gerektiğini vurguladı.

Toplantı sonunda çeşitli kararlar da alan işçiler; “Öncelikle tüm diğer fabrikalardan da işçilerin 1 Mayıs’a katılımını sağlayacağız” diyerek ev ev işyeri işyeri yapılan bu toplantının sonuçlarını taşımak için adımlar atacaklarını dile getirdi. İşçiler, bu kararları tüm işçilere duyurmak için de İşçinin Gündemi gazetesinin özel sayısını çıkarmak adına mektuplar toplamayı kararlaştırdı. (Kayseri/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Bu komediyi teşhir edeceğiz

SONRAKİ HABER

Röveşatanın tarihi: Kim icat etti, ilk nerede görüldü?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa