08 Nisan 2013 09:46

NATO çocukları öldürmeye devam ediyor

NATO'nun Afganistan'ın doğusunda düzenlediği bir hava saldırısında 11'i çocuk 18 sivilin öldüğü bildirildi.NATO, ülkenin doğusundaki bir operasyon sırasında “ateş gücüne” başvurulduğunu doğruladı ancak sivillerin öldüğüne dair bilgi bulunmadığını iddia etti.Kunar eyaletinin Şingal y&o

NATO çocukları öldürmeye devam ediyor

Paylaş

NATO, ülkenin doğusundaki bir operasyon sırasında “ateş gücüne” başvurulduğunu doğruladı ancak sivillerin öldüğüne dair bilgi bulunmadığını iddia etti.

Kunar eyaletinin Şingal yöresindeki köylüler ile yetkililerin yaptığı açıklamalar, hava saldırısı sırasında bir evin çatısının çöktüğü ve can kaybının bu nedenle olduğu yönünde.

ISAF'tan yapılan açıklamada, “söz konusu operasyon ile ilgili sivillerin zarara uğradığının farkında olunduğu” ifade edildi. ISAF açıklamasında, “hava saldırısının koalisyon makamları tarafından istendiğini, Afganlardan talep gelmediğini” duyurdu. Açıklamada “hava saldırısının yerleşim alanlarından uzakta militanları hedef almasının planlandığı” belirtildi.
Hava saldırısı sırasında 6 kadının da yaralananlar arasında olduğu tahmin ediliyor.

NATO operasyonlarında daha önce de aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda sivil hayatını kaybetmişti. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

'Emek' saldırısına büyük tepki

SONRAKİ HABER

‘MEB, çocukları camiye götürmek için Nusrat-Der ile protokol imzaladı’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa