31 Mart 2013 06:59

Halep'te Kürt mahallesi bombalanıyor

Suriye'de Esad'a bağlı güçlerin Halep'te yoğunlukla Kürtlerin yaşadığı Şexmeqsud mahallesini toplarla bombaladığı öğrenildi.Hawar Haber Ajansı'nın (ANHA) geçtiği habere göre, Şexmeqsud Mahallesi başında bulunan Cisre Ewarib bölgesinde Özgür Suriye Ordusu ile Esad güçleri arasında çatış

Halep'te Kürt mahallesi bombalanıyor

Paylaş

Suriye'de Esad'a bağlı güçlerin Halep'te yoğunlukla Kürtlerin yaşadığı Şexmeqsud mahallesini toplarla bombaladığı öğrenildi.

Hawar Haber Ajansı'nın (ANHA) geçtiği habere göre, Şexmeqsud Mahallesi başında bulunan Cisre Ewarib bölgesinde Özgür Suriye Ordusu ile Esad güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışma ile birlikte rejim güçleri Şexmeqsud mahallesinin doğu ve batı bölgelerini toplarla bombalamaya başladı. Saat 02.00’da başlayan ve halen devam eden bombardıman sonucu bazı binalar yıkılırken çok sayıda kişi yaralandı.    

Bombardıman sonucu yüzlerce kişinin mahalleyi terk ederek, Afrin, Kobani ve çevre köylerine doğru göç etmeye başladıkları bildirildi.

ANF'nin yansıttığı habere göre 29 Mart günü Özgür Suriye Ordusuna bağlı silahlı grupların Şexmeqsud mahallesine girmek istemeleriyle birlikte, Mahallenin Mardili bölgesinde silahlı gruplar ile rejim yanlıları arasında çatışmalar başlamıştı. Çatışmayla birlikte rejim ordusu mahalleyi bombalamaya başlamıştı. Bombardıman sonucu 4’ü çocuk 10 sivil hayatını kaybederken, 60’tan fazla kişi de yaralanmıştı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Patronu zırh gibi koruyan yasalara karşı birleşelim

SONRAKİ HABER

Endonezya'da 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa