19 Mart 2013 11:20

Pesen davasında müebbet hapis cezası

17 Mayıs 2009'da imam nikahlı eşi Kerem Çakan tarafından 6 aylık hamileyken önce bıçaklanan daha sonra da araçla üzerinden geçilerek katledilen Eylem Pesen cinayeti ile ilgili görülen duruşmada, sanık Çakan’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.Van’ın Şabaniye Mahallesi’nde 17 Mayı

Pesen davasında müebbet hapis cezası

Paylaş

Van’ın Şabaniye Mahallesi’nde 17 Mayıs 2009 tarihinde imam nikahlı eşi Kerem Çakan tarafından 6 aylık hamileyken önce bıçaklanan daha sonra da araçla üzerinden geçilerek katledilen Eylem Pesen cinayeti ile ilgili görülen davanın karar duruşması Van 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Bugün görülen duruşmaya, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Hukuk Müşaviri Av. Gülenur Sait Paşaoğlu, sanık Kerem Çakan, sanık avukatı Doğan Özgökçe’nin yanı sıra Pesen’in babası Nurettin ve annesi Herdem Pesen polis koruması altında katıldı.

Önceki duruşmalarda sanık Çakan, “Biz onlarla uzlaştık. İsterlerse davacı olmaya devam edebilirler. Kıskançlık sonucu cinnet geçirerek, eşimi öldürdüm” diyerek, işlediği cinayetin ‘normal’ bir şey olduğunu savunmuştu. Bu duruşmada ise Çakan, 3 yıldır zor koşullarda cezaevinde yaşadığını belirterek, “Pişmanım. Affınıza sığınıyorum. Tahliye edilmek istiyorum” dedi. Ardından konuşan Av. Paşaoğlu, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini talep etti.

Paşaoğlu’dan sonra söz alan sanık avukatı Doğan Özgökçe, Çakan için tahrik indirimi yapılmasını istedi. Avukat konuşmalarının ardından sanık Çakan’ın ailesi, duruşma salonunda gerginlik çıkardı. Gerginliğin ardından mahkeme heyeti duruşmaya 10 dakika ara verdi. Heyet, sanık Çakan’a Eylem Pesen’i öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. (VAN)

ÖNCEKİ HABER

Tecavüz zanlıları serbest

SONRAKİ HABER

Meksikalı gazeteci Jose Rafael Murua Manriquez ölü bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa