18 Mart 2013 10:39

‘Futbol emekçilerinin hakları verilmeli’

DEVRİMCİ Spor Emekçileri Sendikası, Türkiye Futbol Federasyonu’nun bir ilin İl Hakem Kurulu (İHK) başkanının sistemdeki boşluktan yararlanarak haksız kazanç elde etmesinin ardından tüm illerde ödemeleri 3 aydır kesmesine ilişkin açıklama yayınladı.TFF’nin yaptığı uygulamanın tamamen hukuk dışı olduğunu belirten Spor-Emek

‘Futbol emekçilerinin hakları verilmeli’

Paylaş

DEVRİMCİ Spor Emekçileri Sendikası, Türkiye Futbol Federasyonu’nun bir ilin İl Hakem Kurulu (İHK) başkanının sistemdeki boşluktan yararlanarak haksız kazanç elde etmesinin ardından tüm illerde ödemeleri 3 aydır kesmesine ilişkin açıklama yayınladı.
TFF’nin yaptığı uygulamanın tamamen hukuk dışı olduğunu belirten Spor-Emek-Sen, “Bir kişi üzerinden sayısı binler ile ifade edilen hakem ve gözlemcilerin tamamına suçlu muamelesi yapılarak hukuk ayaklar altına alınmakta ve emekçiler mağdur edilmektedir” ifadelerini kullandı.
Açıklamanın devamında ise; “Hakemlerin, spor çalışanı sayılmadıkları için örgütlenme ve sendika üyesi olma hakları hukuki olarak mevcut yasalara göre yoktur.
Sendikamız her spor branşında görev alan, hem zihin hem de beden gücünü üst seviyede kullanarak spora emek veren, en alt seviyeden en üste kadar spor üzerinden ekmek parası kazanmakta olan hakemleri "spor emekçisi" olarak tanımakta ve hukuki olarak da bu hakkı kazanmaları için çalışmaktadır. Bugün sistem, sporcu, taraftar ve hakemleri her defasında birbirinin karşısına getirecek şekilde işlemektedir. Sendikamız bu sistemi reddeder ve branş ayrımı yapmaksızın spor emekçilerinin tamamını örgütlü mücadeleye davet eder” ifadelerine yer verildi. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Kara Kızıl'dan anlamlı pankart

SONRAKİ HABER

Trabzonspor 82 hafta sonra ilk 4’te

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa