16 Mart 2013 11:42

Aydın Karlıbel’in son albümü çıktı

OSMANLI’dan Günümüze Piyano Müziğimizin örneklerinin yer aldığı albüm, Kalan müzikten piyasaya çıktı. Yoğun bir emek ve birikimin ürünü olan albümde, tarihi-belgesel birçok nadide eser ilk kez kayıt altına alınmış bulunuyor.Albüm, Karlıbel’in Kalan Müzik tarafından 2002 ve 2007 de yayı

Aydın Karlıbel’in son albümü çıktı

Paylaş

Albüm, Karlıbel’in Kalan Müzik tarafından 2002 ve 2007 de yayınlanmış bulunan ilk iki albümün devamı niteliğinde. Bu albümde uluslarası ödüllü sanatçımız gerek piyanist gerekse besteci olarak enstrümanına hakimiyetinin yanısıra özgün yaratıda da ulaşmış olduğu düzeyini sergilenmekte. Albüm kaydı MİAM üyesi tonmeister Can Karadoğan tarafından yapılmış.

Kayıtta aramızdan zamansız ayrılımş uluslararası bir değer olan arpist Fatma Ceren Necipoğlu’nun anısına ithaf edilen halk türküsü düzenlemeleri; ‘Bulut gelir seher ile’ ve ‘Serenler’ de bulunuyor. Bu parçaların ikisi de sanatçının ikinci operası Piri Reis’ten yapılmış düzenlemeler. Albüm, Karlıbel’in ilk operası ‘Eyyubiler’in Bale Müziği olan ‘Vals ve Mistik Dans’ ile noktalanmakta. Vals ritminin giderek bir ayin raksı karakterine dönüştüğü eser, Eyyubiler Opersı’na katkılarından ötürü Prof. Dr. Cevza Sevgen’e ithaf edilmiş. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Karar 22 Martta

SONRAKİ HABER

Hatay'da şiddetli yağış bentleri yıktı, bir mahalle su altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa