Mübarek’in partisi tarih oldu

Mübarek’in partisi tarih oldu

Mısır’da Yüksek İdare Mahkemesi, Hüsnü Mübarek’in başında olduğu eski iktidar partisinin feshedilmesine ve mal varlıklarına el konulmasına karar verdi. Böylece Mısır’ın eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in 30 yıllık Ulusal Demokratik Parti tarih oldu. Kapatılan partinin başında bulunan Talat Sedat, yeni bir parti

Mısır’da Yüksek İdare Mahkemesi, Hüsnü Mübarek’in başında olduğu eski iktidar partisinin feshedilmesine ve mal varlıklarına el konulmasına karar verdi. Böylece Mısır’ın eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in 30 yıllık Ulusal Demokratik Parti tarih oldu. Kapatılan partinin başında bulunan Talat Sedat, yeni bir parti kuracaklarını söyledi. Hüsnü Mübarek rejimine karşı olan halkın, mahkemenin kararına oldukça sevindiği gözlendi.

1978 yılında Enver Sedat tarafından kurulan Ulusal Demokratik Parti, son 30 yıldır Hüsnü Mübarek’in yönetiminde bulunuyordu. Bu arada Mısır’daki geçici askeri yönetim tarafından göz altına alınan ve sorgusu devam eden Hüsnü Mübarek’in hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Mübarek’in sorgusu, tedavisinin ardından devam edecek. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net