21 Kasım 2020 10:23

Ulaştırma Bakanı: Haydarpaşa Garı eski Türkiye’de kaldı, şimdi Marmaray var

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan tarihi Haydarpaşa Garı’yla ilgili tartışmalı sözler: Haydarpaşa Garı eski Türkiye’de kaldı. Yeni Türkiye’de Marmaray var. 

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu’nun Haydarpaşa Garı’nın ulaşımdaki önemine ilişkin sözlerine “Haydarpaşa Garı eski Türkiye’de kaldı” şeklinde yanıt verdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasındaki konuşmasında tarihi Haydarpaşa Garı’na ilişkin konuştu. Bakanlığın sunumunda tarihi gar ile herhangi bir ifadenin yer almadığını söyleyen Kerestecioğlu, Haydarpaşa’nın tarihi ve anılarıyla gar işlevini koruması gerektiğini ifade etti.

Kerestecioğlu’nun ifadelerine ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan “Sayın vekilimize söylemek isterim; Haydarpaşa Garı eski Türkiye’de kaldı. Yeni Türkiye’de Marmaray var. Marmaray’a Sirkeci’den, Kadıköy’den, Ayrılıkçeşmesi’nden 5 dakikada gidebiliyorsunuz. Hatta Ayrılıkçeşme’den Kadıköy-Kartal hattına binip ta Pendik Tavşantepe’ye kadar gidebiliyorsunuz.” cevabını verdi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Brezilya'da siyah Joao Alberto Silveira Freitas’ın öldürülmesi protesto edildi

SONRAKİ HABER

Okullar uzaktan eğitime döndü, veliler servis ücretlerinin iadesini istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...