28 Temmuz 2020 12:57

Gazetecilerin tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi

Gazeteciler Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç'ın tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi. Mahkeme başkanı karşı oy yazısı yazarak gazetecilerin tahliyesi yönünde oy kullandı.

Fotoğraflar: Twitter ve MA

Paylaş

Libya'da hayatını kaybeden bir MİT mensubunu haberleştirdikleri için ‘ifşa edildiği’ iddiasıyla yedisi gazeteci sekiz şüpheli hakkında açılan davada tutuklu yargılanan Gazeteciler Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç'ın tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi. İtiraz mahkeme heyeti tarafından oy çokluğu ile reddedilirken, mahkeme başkanı karşı oy yazısı yazarak karara katılmadı ve gazetecilerin tahliyesi yönünde oy kullandı.

"ÇOKLUĞUN GÖRÜŞÜNE KATILMIYORUM"

Mahkeme başkanı, karşı oy yazısında şu ifadeleri kullandı: "Sanıkların üzerlerine atılı devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama ve istihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etme suçlarının vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, atılı suçun sanıklar lehine vasıf değiştirme ihtimali, tutuklulukta geçirdikleri süre, tutuklamanın bir tedbir oluşu ve bu aşamadan sonra tutuklamadan beklenen amacın adli kontrol tedbirleriyle de karşılanabilecek olması nedeniyle, sanıklar Barış Pehlivan, Hülya Kılınç ve Murat Ağırel'in adli kontrol tedbirleri uygulamak suretiyle tahliyelerine karar verilmesi gerektiği kanaatinde olduğumdan, tutukluluk halinin devamına ilişkin sayın çoğunluğun görüşüne katılmıyorum." (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Almanya’da işçiler işten atmalara karşı mücadele ediyor

SONRAKİ HABER

ŞPO: Ulus parça parça yok ediliyor, koruma amaçlı imar planına ihtiyaç var!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...