17 Mayıs 2020 18:30
Son Güncellenme Tarihi: 18 Mayıs 2020 10:41

Hakan Gülseven ve Taylan Kulaçoğlu'nun gözaltı gerekçesi belli oldu

Gazeteci Hakan Gülseven ve Sabah gazetesi tarafından hedef gösterilen Taylan Kulaçoğlu gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesinin "Suç işlemeye tahrik ve suçu ve suçluyu övme" olduğu öğrenildi.

Fotoğraf: @TaylanKulacogIu ve @gulsevenhakan'ın Twitter hesabından alınmıştır

Paylaş

Son dönemde "İsimsizler" adlı sosyal medya ağı nedeniyle hedef gösterilen Taylan Kulaçoğlu (17 Mayıs) gözaltına alındı. Avukat Dilara Kara, Kulaçoğlu’nun bugün adliyeye sevk edileceğini duyurdu. Dün aynı saatlerde gazeteci Hakan Güseven de gözaltına alındı. İki ismin Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında "Suç işlemeye tahrik ve suçu ve suçluyu övme" gerekçesiyle gözaltına alındığı öğrenildi. Kulaçoğlu ve Gülseven'e "sosyal medyada terör örgütü DHKP/C propagandası yapma" suçlaması yöneltildi.

Sosyal medyada “İsimsizler” adı altında platform kurduğu yönünde haberlerle hedef haline gelen Taylan Kulaçoğlu dün gözaltına alındığını duyurdu. Ayvalık’ta bulunduğu öğrenilen Kulaçoğlu, Twitter hesabından “Gözaltına alınıyorum” paylaşımında bulundu.

Kulaçoğlu’nun avukat Dilara Kara, sosyal medya hesabından bugün adliyeye sevk edileceğini duyurdu.  

Kulaçoğlu, RedHack soruşturması kapsamında 2013 yılında iki kez gözaltına alınmış, delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakılmıştı.

Kulaçoğlu'nun ardından RED dergisi Genel Yayın Yönetmeni, gazeteci Hakan Gülseven de gözaltına alındığını duyurdu. Gülseven "Ve evet, ben de gözaltına gidiyorum! Utanç verici bir durum ama memleketin hali bu! Durumun ne olduğunu tam olarak bilemiyorum. Açıklama yapılacaktır” paylaşımı yaptı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Kocaelili aile: Seçim zamanı oy için gelenler, seçim bitince kabuklarına çekiliyor

SONRAKİ HABER

Gazeteci Yazar Faik Bulut: Kürtler Sykes-Picot döneminde aktif rol oynayamadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...