Metin Göktepe Gazetecilik Ödüllerini kazanan gazeteciler duygularını videoyla aktardı

23'üncü Metin Göktepe Gazetecilik Ödüllerini kazanan gazeteciler Seyhan Avşar, Deniz Sarıgil, Gülbahar Gündüz, Özgür Söylemez ve Hüsniye Karakoyun, çektikleri videolarla duygularını aktardı.

10 Nisan 2020 09:29
Paylaş

Bu yıl 23'üncü kez verilen Metin Göktepe Gazetecilik Ödüllerini kazanan gazeteciler, ödül töreninin koronavirüs salgını dolayısıyla yapılamaması sebebiyle duygularını video yoluyla aktardı.

23'üncü Metin Göktepe Gazetecilik Ödüllerini kazanan gazeteciler Seyhan Avşar, Deniz Sarıgil, Gülbahar Gündüz, Özgür Söylemez ve Hüsniye Karakoyun, kaydettikleri videolarla duygularını ve dileklerini iletti.

"İYİ Kİ BU DÜNYADAN METİN GÖKTEPE GEÇMİŞ"

Cumhuriyet gazetesindeki "Köşk karşılığı temizlik" haberiyle Yazılı Haber Ödülünü kazanan Seyhan Avşar, "Zorunlu şartlar altında gazetecilik yapan meslektaşlarıma ve bana verilen ödüller şüphesiz ki çok kıymetli. Lakin Metin Göktepe ödülünün benim için ayrı bir yeri var. Bu ödülü aldığım için büyük onur ve gurur duydum. Ödülümü, tutuklu tüm meslektaşlarıma adıyorum. İyi ki bu dünyadan Metin Göktepe geçmiş, iyi ki dodğun Metin Ağabey" ifadelerini kullandı.

"ADALETİ HEP BİRLİKTE GETİRECEĞİZ"

Cumhuriyet’te yayımlanan Bu gözlere iyi bakın” isimli fotoğrafı ile Fotoğraf Ödülünü kazanan Deniz Sarıgil, bu ödülün kendisi için çok anlamlı olduğunu söyledi: Bu ödül, görevleri başında katledilen gazetecilere, fotomuhabirlere ve adalet çığlığı atan herkese gelsin. Adalet bir gün bu ülkeye gelecek, adaleti hep birlikte getireceğiz.

"HAKİKATİ SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Görüntülü Haber Ödülünü Özgür Söylemez ile birlikte kazanan Gülbahar Gündüz ise bu ödülün anlamının kendisi için çok büyük olduğunu ifade ederek "Biz de mültecilerin 'umuda' yolculuğunda yaşananları yansıtmaya çalıştık. Ben bu ödülü salgın günlerinde cezaevlerinde tutulmaya devam eden meslektaşlarım adına alıyorum. Metin Göktepe gibi gazetecilik yapmaya devam edeceğiz. Gerçekleri yazmaya, hakikati söylemeye devam edeceğiz" dedi.

Ödülü almasında emeği geçen ekip arkadaşlarına teşekkür ederek sözlerine başlayan Özgür Söylemez ise şunları söyledi: Bu ödülü, gazetecilik faaliyetlerinden dolayı tutuklu olan tüm gazetecilere ve bu zor şartlarda çalışmaya devam eden tüm basın emekçilerine armağan ediyorum.

"YİNE TUTUKLU GAZETECİLERİ KONUŞUYORUZ"

"Dersimspor otobüsü" haber dizisiyle Yerel Gazetecilik Ödülünü kazanan Tunceli Emek gazetesinden Hüsniye Karakoyun, bugün Türkiye'de yine tutuklu gazetecilerin konuşulduğuna vurgu yaparak "Umuyoruz ki bu ülke farklılıklarıyla barıştığı, gazetecilerin tehlike olarak görülmediği günlere gelecek" ifadelerini kullandı. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

ABD, Kovid-19 gerekçesiyle 6 binden fazla mülteciyi Meksika sınırından geri çevirdi

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de kadın cinayeti: Eşini öldürüp teslim oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa