01 Nisan 2020 19:26

Erdoğan'dan bağış açıklaması: Devlet içinde devlet olmanın anlamı yok

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bağış kampanyası başlatan belediyelere ilişkin "Kimse izinsiz kampanya yapamaz. Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur" ifadelerini kullandı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bağış kampanyası başlatan ve banka hesap numaralarını paylaşan belediyelere ilişkin "Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur, bütün kampanyalar sadece Cumhurbaşkanlığı makamının açıkladığı birimler tarafından yürütülmektedir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Tarabya'daki Huber Köşkü'nde, video konferans yöntemiyle AKP İl Başkanları ile toplantı yaptı. Toplantının açılışında konuşan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Türkiye'de de dün akşam itibariyle 13 bin 531'i, vefat sayısı 214'ü buldu"

"Her bir vatandaşımız kendini gönüllü karantinada tutarsa çok daha sıkı tedbirler almaya gerek kalmaz."

"Şehirlerarası ulaşımı kısmen sınırlandırdık. İhtiyaç halinde şehir içinde de benzer şeyleri devreye sokabiliriz".

"Biz Bize Yeteriz Türkiyem sloganıyla bir yardım kampanyası başlattık. Toplanan paralar gerçek ihtiyaç sahipleri tespit edilerek onlara dağıtılacaktır. Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur. Bu bakımdan da şu ana bu kampanyalar sadece devletimizin, cumhurbaşkanlığı makamının açıklamış olduğu birimler tarafından yürütülmektedir. Bunların takibi İçişleri, Valilikler, Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından yürütülmektedir. Belediyelerimiz Valiliklerimizin izni olmadan kampanya açarsa devlet içinde devlet olmaktır. Gücü dağıtmış oluruz."

"Birçok spekülasyon yapılıyor. Devletin affedersiniz dilencilik yaptığı gibi çirkin yaklaşımlar var. Devletimizin ülke genelinde yapmış olduğu yatırımlar bunlar rakamlarla ifade edilmez. Muhalefetin ağzından çıkanı kulağının duyması lazım."

"Başta İstanbul olmak üzere şu anda şehir hastanelerinin açılışı süratlendi. Nisan'ın 20'sinde İkitelli'deki şehir hastanemizi açacağız."  

"Özellikle maske üretiminde okullarımızdan MSB'ye kadar gerek N95 gerek diğer maske üretimlerinde yoğun bir çalışma içindeyiz. Ülkemizde ve dost ülkelerin taleplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz." 

"Üretimin ve ihracatın devam etmesi konusunda kararlıyız." (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Artvin'de HES şirketi, inşaat için koronavirüs salgınını fırsat bildi

SONRAKİ HABER

Enerji işçisi: Enerji iş kolunda çalışma süreleri düşürülmeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...