29 Mart 2020 20:17

İETT’de koronavirüs şüphesi: 7 çalışan karantinaya alındı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İETT garajında çalışan bir kişi de koronavirüs salgını semptomları görülmesi üzerine 7 çalışan karantinaya alındı. 

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Elektrik, Tramvay ve Tünel İşletmeleri’nin (İETT) garajlarında çalışan bir kişide koronavirüs (Kovid-19) semptomları görüldü.

İndependent Türkçe'den Cihat Arpacık'ın haberine göre şüphe üzerine İETT’nin Edirnekapı ve Kağıthane garajlarında çalışan 7 kişi şüphe üzerine karantinaya alındı.  

İBB SÖZCÜSÜ ONGUN’DAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin açıklama yapan İBB Sözcüsü Murat Ongun, İETT çalışanı 7 kişinin evlerinde karantinaya alındığını, söz konusu çalışanların nihai test sonuçlarının henüz çıkmadığını belirtti. İETT’deki salgın endişelerinden kaynaklı şirkette çalışıp da yurtdışı teması bulunan personellerin bilgileri toplanmaya başlandığını ifade eden Ongun, e-posta yolu ile şirket personellerine bilgi verdiklerini aktardı. Ongun, yüksek ateşi olan, göğsüne veya sırtına dokunduğunda sıcak hisseden, arka arkaya kuru kuru öksüren, koku ve tat alamama şikayetleri yaşayan personelin acilen bir sağlık kuruluşuna gitmelerini söylediklerini belirtti. Ongun, “Çok önemli bir konu dışında İBB personelinin garajlara gitmemesi için uyarılarda bulunduk” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

AVM işçisi: Koronavirüs, işten atma, ücretli izin, kısa çalışma ödeneği kıskacı

SONRAKİ HABER

Mülteciler geri gönderme merkezlerine gönderildi: Mültecilerin sağlığı tehdit altında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...