20 Mart 2020 13:44

Gazeteciler Barış Pehlivan ve Terkoğlu için tahliye talebi

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ile Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu'nun avukatı, koronavirüs salgını nedeniyle tahliye talebinde bulundu.

Fotoğraflar, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun twitter hesaplarından alınmıştır.

Paylaş

Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun avukatı Koronavirüs salgını nedeniyle tahliye talebinde bulundu. Libya'da hayatını kaybeden MİT mensubunun cenaze törenine ilişkin yapılan haberle ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ile Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu'nun Avukatı Hüseyin Ersöz, koronavirüs salgını nedeniyle tahliye talebinde bulundu.

Dilekçede, “Türkiye’de yüzlerce tanılı ve sayısız muhtemel vakaya, ölümlere, milyonlarca vatandaşımız için ölçülemeyen derecede hayati tehlikeye neden olan söz konusu yeni tip Koronavirüs, Silivri 9 No’lu Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda haksız şekilde tutuklu bulunan müvekkillerimiz için de tutukluluğun devamını fiili ve hukuki olarak riskli kılan bir duruma sebebiyet vermiştir” denildi.

Avukat Hüseyin Ersöz, Koronavirüs'le ilgili ceza infaz kurumlarında alınan önlemlerin elverişli olmadığını belirterek, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ın tahliyelerine karar verilmesini istedi. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Bakanlıktan genelge: Özel ve vakıf hastaneleri de "pandemi hastanesi" olabilecek

SONRAKİ HABER

Ürdün'de koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...