18 Mart 2020 15:05

69 kentte 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı

MEB, Türkiye genelinde 69 kente 79 alanda 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yaptı. Atama sonuçları e-devlet ve personel.meb.gov.tr adreslerinden öğrenilebilecek.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Türkiye genelinde 69 kente 79 alanda 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması yapıldı. Atama sonuçları Bakanlığın "e-devlet" ve "personel.meb.gov.tr" internet adresinden öğrenilebilecek.

Anadolu Ajansının haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sözleşmeli öğretmen ataması için Bakanlığın Başöğretmen Salonu'nda düzenlenen törene katıldı.

Bakan Selçuk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında adayların katılmadığı atama töreninde yaptığı konuşmada, "Bir ülkenin eğitim sisteminin kalitesinin öğretmenlerinin niteliğiyle doğrudan doğruya ilgili olduğunu biliyoruz. Türkiye genelinde doluluk oranı bu atamayla birlikte yüzde 92,3'e çıkmış bulunuyor. Bunu önümüzdeki süreçte daha da yükseltmek azmi ve gayretindeyiz" dedi.

Selçuk'un konuşmasının ardından kura çekimi yapıldı. Salondaki ekranda adayların atandığı iller ve okulları paylaşıldı. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Gazeteci Barış Pehlivan'a kötü muamele ile ilgili soruşturma başlatıldı

SONRAKİ HABER

Utku Çakırözer'den bakanlara Odatv soruları: Sorumlular hakkında işlem yapılacak mı?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...