17 Mart 2020 09:35 Güncelleme: 17 Mart 2020 13:50

İzmir'de Genel-İş üyesi işçiler koronavirüse karşı önlem alınmazsa işi durduracak

Genel-İş İzmir 2 No'lu Şubesi temsilciler toplantısında koronavirüse karşı alınması gereken önlemlerin yetersizliği konuşuldu. İşçiler tedbirlerin artırılmaması durumunda iş durdurma kararı aldı.

GÜNCELLENDİ

Fotoğraf: Genel-İş İzmir 2 No'lu Şube

Genel-İş İzmir 2 No'lu Şubesi Temsilciler Kurulu toplantısında, çalışma alanlarında koronavirüse ilişkin alınan önemlerin yetersizliği konuşulurken gerekli önlemler alınmazsa perşembe sabahtan itibaren işi durdurma kararı alındı.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin koronavirüse ilişkin halk sağlı açısından gerekli önemler almak üzere adım attığını ifade eden işçiler, çalışan işçiler için de önem alınmasını bekliyor. Belediyede örgütlü olan Genel-İş İzmir 2 No'lu Şubesi bugün yönetim ve temsilcilerden oluşan kurul toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda koronavirüse ilişkin iş yerlerinde alınan önemlerin azlığına dikkat çekildi.

Maske, eldiven, koruyucu malzeme ve önemlerin yetersiz olmasından dolayı tepkili olan işçiler, 19 Mart perşembe günü sabaha kadar gerekli önlemler alınmazsa iş yerlerine gidip işe çıkmama kararı aldı. Ayrıca temsilcilerden bir ekibin kriz masası oluşturarak sendika binasında olacağı duyuruldu. İşçiler bu önlemlerin sadece kendileri için değil halkın sağlığı içinde önemli olduğunu söyledi. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam