06 Şubat 2020 18:23
Son Güncellenme Tarihi: 06 Şubat 2020 23:18

CHP, CNN Türk'ü boykot kararını açıkladı: İzlemeyin, izletmeyin

CHP yöneticileri, CNN Türk'e karşı boykot kararı aldıklarını açıkladı: "Yurttaşlarımıza CNN Türk yayınlarını izlememelerini, çocuklarına izletmemelerini tavsiye ediyoruz."

CNN Türk logosu

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, partisinin CNN Türk’e karşı boykot kararı aldığını açıkladı. Kanalın, 31 Mart yerel seçimlerinden bu yana iktidarın reklam ajansı gibi çalıştığını söyleyen Özkan, “Yurttaşlarımıza CNN Türk yayınlarını izlememelerini, çocuklarına izletmemelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

"OBJEKTİF YAYINCILIK İLKELERİNE SARILMALARINI TALEP EDİYORUZ"

“CNN Türk televizyonu özgür ve bağımsız haber kanalı olmak yerine, tıpkı A Haber gibi iktidarın borozonı bir propaganda aygıtı olmayı tercih etmiştir. CNN Türk kanalı, halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını ayaklar altına alarak, halkının değil iktidarının menfaatleri doğrultusunda yayınlar gerçekleştirmiştir ve bunları sürdürmektedir” tespitini yapan Özkan, şöyle devam etti:

“Gerçekleri örterek AKP söylemleri doğrultusunda adeta bir reklam ajansı gibi çalışan televizyon kanalı yerel seçimlerden bu yana CHP karşısındaki konumlandırmasını sürdürmektedir. CNN Türk kanalının patronundan ve yönetiminden iktidarın saray bataklığından çıkıp özgür tutum takınmalarını ve objektif yayıncılık ilkelerine sarılmalarını talep ediyoruz.”

"YÖNETİCİSİNDEN ÜYESİNE HİÇBİR CHP'Lİ KANALA ÇIKMAYACAK"

Özkan boykot kararını ise şu sözlerle duyurdu:

“Yerel seçimlerden bu yana tahammül edilemez noktaya ulaşan bu gerçekler ve gerekçeler karşısında değerlendirmeler yapan CHP MYK 3 Şubat 2020 tarihinde yaptığı toplantıda partimize ve partililerimize tuzak kurma, kötü gösterme ve gerçekleri çarpıtma gayretleri nedeniyle CHP’lilerin CNN Türk kanalındaki yayınlara katılmaması kararı alınmıştır. CHP’li hiç kimse, yöneticisinden üyesine hiçbir partilimiz, CNN Türk kanalına çıkmayacak, yayınlarına katılmayacak, tuzaklarını boşa çıkaracaktır. Bu kanalın zararlarından korunmak için yurttaşlarımıza CNN Türk yayınlarını izlememelerini, çocuklarına izletmemelerini tavsiye ediyoruz. Saygılarımızla milletimize duyururuz.”

EKREM İMAMOĞLU'NDAN CNN TÜRK KARARI: TARAFSIZ BÖLGE'YE KATILMAYACAK

Oda TV’nin haberine göre; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 12 Şubat’ta Ahmet Hakan ile yapacağı Tarafsız Bölge programını parti kararı sonrası iptal etti.

ÖZGÜR ÖZEL, İZLEMEYİN, TAKİBİ BIRAKIN

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel de boykotla ilgili bir açıklama yaparak CNN Türk'ün sosyal medya hesaplarını takibi bırakmaya, kanalı izlememeye ve bu kanala destek verenlere mesafe koymaya çağırdı.

BOYKOT TWITTER GÜNDEMLERİNDE BİR NUMARAYA YÜKSELDİ

CHP'nin başlattığı CNN Türk boykotu çok sayıda kişi tarafından desteklendi. Sosyal medyanın da önde gelen konularından biri haline gelen boykot, çok sayıda kişi tarafından tartışıldı. #CnnTürkBoykot etiketi, Twitter gündemlerinde bir numaraya yükseldi.

EREN ERDEM: CNN TÜRK'Ü SİLEREK İŞE BAŞLAYALIM

CHP PM Üyesi Eren Erdem de boykot kararı hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Eren Erdem'in Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

"Cumhuriyet Halk Partisi resmi kararıdır:

“Hiçbir partilimiz CNNTURK ekranlarına çıkmayacak, hiçbir partilimizin CNNTURK izlememesini istiyoruz.”

Şimdi, kumandalarımızdan CNNTURK’ü silerek işe başlayalım. Boykot"

(MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İş insanı kuzeninin cinayet işlemesine yardım eden polis serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

TMMOB'lu kadınlar: Hepimiz Gezi'deydik, Gezi'de olmak suç sayılamaz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...