26 Aralık 2019 18:48

TMMOB, Kanal İstanbul ile ilgili görüş ve itiraz yönergesi yayımladı

Kanal İstanbul projesinin ÇED raporunun onaylanarak askıya çıkmasının ardından TMMOB, İstanbulluların proje ile ilgili görüş ve itirazlarını iletmeleri için yönerge yayımladı.

Görsel: TMMOB

Paylaş

AKP'nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştirmek için cansiperane şekilde savunduğu Kanal İstanbul projesinin ÇED raporu, 10 gün boyunca halkın görüş ve önerilerinin alınması için askıya çıkarıldı. ÇED raporunun askıya çıkmasının ardından ise İstanbullular, projeye dair görüşlerini bildiren dilekçeleri vermek üzere İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne akın etti.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği de (TMMOB) yurttaşların Kanal İstanbul projesi ile ilgili görüş ve itirazlarını iletebilmeleri için bir dilekçe yönergesi hazırladı.

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu imzasıyla TMMOB'nin internet sitesinde yayımlanan açıklama şöyle:

Sevgili İstanbul halkı,

Kanal İstanbul Projesi’nin ÇED raporu nihai halini almak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görüşe açılmıştır. Projeye ilişkin görüş ve itirazlarınızı 2 Ocak 2020 tarihine kadar İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne ya da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’ne dilekçe ile iletebilirsiniz.

TMMOB'nin internet sitesinde yayımlanan dilekçe örneğini buradan indirebilirsiniz.

(HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP'li Umut Oran, Kanal İstanbul ile ilgili 34 maddelik ÇED itirazını sundu

SONRAKİ HABER

Elazığ Valiliği HDP’li belediyenin yardımını geri çevirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa