12 Aralık 2019 12:32

Ceren Özdemir’in katili "güvenlik" gerekçesiyle duruşmalara getirilmeyecek

Ordu’da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i öldüren katil zanlısı Özgür Arduç’un “güvenlik” gerekçesiyle duruşmalara getirilmeyeceği belirtildi.

Katil Özgür Arduç | Fotoğraflar: DHA

Paylaş

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi Ceren Özdemir’in katil zanlısı Özgür Arduç’un “güvenlik” gerekçesi öne sürülerek duruşmalara getirilmeyeceği; SEGBİS’le ifadesinin alınacağı belirtildi.

DHA’da yer alan bilgilere göre; Ordu Cumhuriyet Savcılığı, katil zanlısının, polis, savcılık ve hakimlikte verdiği ifadelerin, olay yerinde yaptırılan 'yer göstermedeki' anlatımlarıyla örtüşmesi ve görgü tanıklarının ifadeleriyle uyumlu olması nedeniyle iddianameyi yılbaşına kadar hazırlayarak, davayı açacak. Adli Tıp Kurumu'ndan istenilen raporların gelmesiyle tamamlanacak olan iddianame, Ordu Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilecek. Mahkemenin, iddianameyi kabul etmesiyle de dava açılmış olacak.

Yargılama aşamasında, yakalandığı anda vatandaşların linç girişiminde bulunduğu Arduç, güvenlik gerekçesi ve Ceren'in ailesiyle karşılaştırılmamak için duruşma salonuna getirilmeyecek. Arduç, duruşmaya tutuklu bulunduğu Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nden SEGBİS aracılığıyla katılacak.

BARO BAŞKANI CEREN’İN AİLESİ'NİN AVUKATI

Öte yandan Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz'ın kişisel olarak Ceren’in ailesinin vekaletini aldığı, Baro Yönetim Kurulu ve Kadın Hakları Komisyonu üyelerinin de dosyaya katılma talebinde bulunacağı öğrenildi.

Yasal zorunluluk nedeniyle Arduç’a yakalanmasından sonrasındaki süreçte olduğu gibi, CMK avukatı görevlendirileceği bildirildi. Davanın açıldığı tarihte nöbet sırası kendisinde olan CMK avukatı, yargılamada savunma görevi alacak. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çorum’da Evrensel ile dayanışma etkinliği: Gerçeğin peşini hiç bırakmadık

SONRAKİ HABER

İptal edilen basın kartları yeniden kullanımda

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...