30 Kasım 2019 01:27

Diyarbakır’da sebze meyve halinde patlama: 1 ölü, 2 yaralı

Diyarbakır Bağlar'da bulunan sebze ve meyve hali içerisindeki bir iş yerinde, kimyasal maddeden kaynaklanan patlamada Hacı Abdullah Önder adlı kişi yaşamını yitirdi, iki kişi yaralandı.

Fotoğraf: Şükrü Gündüz/AA

Paylaş

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde bulunan sebze ve meyve hali içerisindeki bir iş yerinde, narenciyelerin sarartılmasında kullanılan karpitten kaynaklanan patlamada Hacı Abdullah Önder (50) yaşamını yitirdi, iki kişi de yaralandı.

Olay, gece saatlerinde Bağcılar Mahallesi’nde bulunan meyve ve sebze hali içerisindeki bir iş yerinde meydana geldi. İddiaya göre iş yeri çalışanlarının yeşil narenciye meyvelerinin sarartılmasında kullanılan karpit adlı kimyasal maddesinin uygulandığı odaya girdiği sırada patlama meydana geldi. Çevredekilerin haber vermesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Büyük çapta hasarın meydana geldiği olayda biri ağır, üç çalışan yaralandı. Yaralı iki kişi ekiplerin ilk müdahalesinin ardından hastaneye götürüldü.

Odadaki enkazın altında kalan Hacı Abdullah Önder ise ekiplerin çalışması sonucu ağır yaralı olarak çıkarıldı. Durumu ağır olan Önder, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Ekiplerin çalışmalarının devam ettiği iş yerinde ise büyük çaplı hasar oluşurken, soruşturma devam ediyor. (Diyarbakır/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Oyun oynarcasına makineden makineye koşan çocuk işçiler...

SONRAKİ HABER

Karslı besiciler: Zenginlere destek vereceğinize bize verin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa