26 Kasım 2019 07:22

Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde "en iyi erkek oyuncu" seçildi

Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde "en iyi erkek oyuncu" ödülüne layık görüldü.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde Şahsiyet dizisindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu seçildi.

Bu yıl 47'ncisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York'ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. En iyi erkek oyuncu dalında Türkiye, İngiltere, Almanya ve Brezilya'dan 4 isim aday gösterildi. Sanatçı Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne layık görüldü. Bilginer'in ödülü kazanmasının ardından #HalukBilginer ve #Şahsiyet Twitter'da en çok paylaşılanlar arasına girdi.

Törende bir konuşma yapan Bilginer, dizide adalet ve bellek kaybı kavramlarının anlatıldığını belirterek, ''İçinde yaşadığımız toplumun bellek kaybı yaşamadığından emin olun" dedi.  

Bilginer, ödülünü aldıktan sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada, '"Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye'ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum" dedi.

Törende 2 özel ödül ve 11 Emmy ödülü verildi. En iyi kadın oyuncu ödülünü ise Macar oyuncu Marina Gera kazandı.

Komedi dalında en iyi film, Brezilya'dan Especial de Natal Porta dos Fundos (The Last Hangover), en iyi belgesel filmi Hollanda'dan Bellingcat - Truth in a Post-Truth World, drama dalında en iyi dizi  İngiltere'den McMafia, en iyi mini dizi ise Avustralya'dan Safe Harbour seçildi.

BİR SERİ KATİLİ CANLANDIRMIŞTI

Şahsiyet dizisinde Haluk Bilginer, Agâh Beyoğlu adında Alzheimer hastası bir seri katil karakterini canlandırmıştı. Onur Saylak'ın yönettiği dizide; Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memilli, Müjde Ar ve Hümeyra gibi isimler de rol alıyordu.

Uluslararası Emmy Ödülleri 2019 adayları 19 Eylül'de açıklanmıştı. 21 ülkeden 11 kategoride 44 adayın olduğu listede Haluk Bilginer, "Şahsiyet" dizisindeki performansıyla "En İyi Erkek Oyuncu" kategorisinde aday gösterilmişti. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Arnavutluk'ta 6.2 şiddetindeki depremde ölü sayısı 50'ye yükseldi

SONRAKİ HABER

Türk-İş Genel Kurulu'nda Ergün Atalay yeniden genel başkan seçildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa