25 Kasım 2019 14:31

Çalışanına cinsel saldırıda bulunan patrona 2 yıl 6 ay hapis cezası

İstanbul Şişli'de bir pastane zincirinin şubesinde kadın çalışanına cinsel saldırıda bulunan patron Ş.Y, mahkemede sabıkasız geçmişinin indirim sebebi sayılması sonucu 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Şişli'de bir pastane zincirinin şubesinde çalışan Y.S. adlı kadına cinsel saldırıda bulunduğu için yargılanan pastanelerin sahibi Ş.Y. adlı erkeğe, ''Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı'' suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

DHA'da yer alan habere göre, İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Ş.Y. mazeret sunarak gelmedi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı ve taraf avukatlarının katıldığı duruşmada, Y.S, müşteki sıfatıyla salonda hazır bulundu.

Y. S, duruşmadaki ifadesinde Ş.Y'nin kendisine cinsel taciz ve saldırıda bulunduğunu söyleyerek "Olaylardan sonra psikolojik olarak yıprandım, olay rüyalarıma giriyor, şikayetçiyim'' şeklinde konuştu.

CEZADA YİNE İNDİRİM: 2 YIL 6 AY

Hakim, sanık Ş.Y'nin “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçunu işlediğini sabit görerek ve hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuzu kötüye kullandığını belirterek 3 yıl hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Hakim, sanığın sabıkasız geçmişini takdiri indirim sebebi olarak kabul ederek cezayı 2 yıl 6 ay'a düşürdü. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Türkiye’de son 11 yılda 2 bin 720 kadın katledildi

SONRAKİ HABER

HDP'li Oluç'tan 25 Kasım açıklaması: İktidarın tutumu kadın cinayetlerini artırıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...