20 Kasım 2019 15:57

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu ihanetle suçladı

Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Yabancı sermayeye yatırım yapmayın" dediğini savunarak, “Bu, ihanetin dik alasıdır" dedi.

Fotoğraf: Mustafa Kamacı/AA

Paylaş

Ankara'da partisinin il başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, AKP’den ayrılanlara ilişkin, “İstifa ederek teşkilatlarının yeniden yapılandırılmasına katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum. Bu süreci dayanışma içinde yürüteceğiz” dedi.

Türkiye'nin güvenlikten ekonomiye pek çok cephede beka mücadelesi verdiğini savunan Erdoğan, dış politikasını da başarı olarak gösterdi. CHP’yi HDP ile birlikte hareket etmekle suçlayan söylemini bir kez daha kullanan Erdoğan, “Sadece son birkaç yılda Suriye’de, Irak’ta, Doğu Akdeniz’de elde ettiğimiz sonuçlar başlı başına bir başarı hikayesidir. MHP ve diğer kardeşlerimiz attığımız her adımda bize destek verdiler. Buna karşılık CHP ve HDP ile onlarla birlikte hareket eden marjinal çevreler yalanda sınır tanımıyorlar. CHP Genel Başkanı sinsi, hasmane ve yıkıcı bir tavır içindedir” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ya yönelik suçlamalarına devam eden Erdoğan, “Ağzını her açtığında ecdadımıza hakaret etmeyi marifet sanıyor. Hiç kimsenin milletimizin tarihine haksızlık etmesine rıza gösteremeyiz. Bu kişinin çocuklarımızın geleceğine de saygısı yok. Can ve mal güvenliği olmayan ülkeye yabancı sermaye gelmezmiş. Yabancılara Türkiye’ye yatırım yapmayın diyor yani… Bunun adı ihanetin dik alasıdır” ifadelerini kullandı.

TBMM'de AKP Grup Başkan Vekili Özlem Zengin ile CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç arasında yaşanan tartışmaya ilişkin de CHP’yi hedef gösteren Erdoğan, “Özlem Hanım'a 'susturun bu kadını' diyecek kadar edepsizce davranan CHP yetkililerine prim verecek değiliz. Parlamento içinde gereken ceza verilmeli” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İzmir'de anaokulunda şiddet iddialarına soruşturma

SONRAKİ HABER

Murat Dağı'ndaki ÇED kararı 15 gün sonra açıklanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa