13 Kasım 2019 18:16

Darbedilen İşçi Meya Kara’ya yapılan saldırı protesto edildi

Tekstil İşçisi Meya Kara’ya patron Şükrü Ünre tarafından yapılan saldırı Esenyurt’ta protesto edildi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İstanbul Esenyurt’ta bulunan Cihan Tekstil patronu Şükrü Ünre, tazminatsız şekilde işten attığı Meya Kara’nın hakkını istemesi üzerine kadın işçiye saldırarak başını taşla yardı. Dün Emeğin Gücü Derneğinin çağrısıyla bu saldırı İstanbul Esenyurt’ta protesto edildi.

Burada açıklama yapan Aylin Doğan, “Emekçilere ve ezilenlere baskı ve saldırı cüreti gösterenler emek düşmanı zihniyetten ve saldırıların cezasız kalmasından besleniyorlar” diyerek duruma tepki gösterdi.

ÇHD adına konuşan Avukat Zehra Şahin ise “Meya’nın uğradığı saldırı tek başına patronun işçisine saldırısı değildi, erkek şiddetinin de kadın bedeni üzerinde vücut bulmasıydı. Bu birlik ve mücadelenin bize katması gereken artık o taşın atılmaya cesaret edilemediği günleri hazırlamak olmalı. ÇHD olarak hukuk mücadelesinde yanında olacağız” dedi.

Emeğin Gücü Derneği adına konuşan Hasan Ergül de “Bizim talebimiz, patronun kamuoyunun ve işçilerin önünde Meya Kara’dan özür dilemesi ve hak ettiği kıdem, ihbar tazminatını ödemesi” diye konuştu.

Patronun yaraladığı Meya Karada, katılanlara teşekkür ederek dayanışmadan güç bulduğunu söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kızını istismar eden erkek için savcı 27 yıl hapis cezası talep etti

SONRAKİ HABER

Alışılmışın dışında kadınlar: Uçuyor Bunlar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa