09 Kasım 2019 09:16
Son Güncellenme Tarihi: 09 Kasım 2019 10:21

Adana ve Van'da eylem ve etkinlik yasağı yine uzatıldı

Adana ve Van Valiliği tarafından bir kez daha kentteki tüm eylem ve etkinlikler 15 gün boyunca yasaklandı.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Van'da tüm eylem ve etkinlikler, bir kez daha 15 gün süreyle yasakladı. 21 Kasım 2016 tarihinden bu yana uygulanan eylem ve etkinlik yasağı bu karar ile birlikte bir kez daha uzatılmış oldu.

Yasağın bin 84 gündür sürdüğü Van'da Valilik tarafından uzatılan yasaklamaya ilişkin şu açıklama yapıldı: "Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla 10/11/2019 tarihinden geçerli 24/11/2019 tarihi de dahil olmak üzere (15) gün süre ile Van İli coğrafi sınırları içerisinde, açık alanlarda düzenlenecek gösteri yürüyüşü, açık hava toplantısı, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma, imza kampanyası, anket, çadır kurma, bildiri dağıtma vb. her türlü eylem ve etkinlikler yasaklanmıştır."

Adana Valiliği de Suriye'ye dönük operasyonlar ile kayyum atamalarını protesto amaçlı tüm eylem ve etkinlikleri yasaklayan kararını 15 gün süreyle uzattı. 

Adana Valiliği, Suriye'ye yönelik operasyonlar ile kayyum atamalarını protesto etmek amacıyla gerçekleştirilebilecek tüm eylem ve etkinlikleri yasaklayan kararını 15 gün daha uzattı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yürüyüş, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş asma gibi her türlü eylem ve etkinliklerin yasaklandığını bildirdi. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İpekyolu Belediyesi Eş Başkanları Şehsade Kurt ve Azim Yacan tutuklandı

SONRAKİ HABER

"Kayyum politikası sadece HDP'ye değil tüm muhalefete yöneliktir"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa