04 Kasım 2019 11:32
Son Güncellenme Tarihi: 04 Kasım 2019 15:54

Van’da gözaltına alınan 13 kadın siyasetçi için tutuklama talep edildi

Kayyum atamasıyla görevden alınan Saray Belediye Eş Başkanı Caziye Duman'ın da aralarında bulunduğu 13 kadın siyasetçi için tutuklama talep edildi.

Fotoğraf: Google Maps

Paylaş

Saray Belediye Eş Başkanı Caziye Duman'ın da aralarında bulunduğu 15 kadın siyasetçiden 13'ü, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Van’da 1 Kasım günü yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan, aralarında Saray Belediye Eş Başkanı Caziye Duman'ın da bulunduğu 15 kadın siyasetçinin savcılık ifadeleri tamamlandı. Sabah saatlerinde getirildikleri adliyede, "PKK/KCK kadın alan yapılanması içerisinde faaliyet yürütme" iddiasıyla savcılık ifadeleri alınan kadınlardan Hatice Akdağ ve Pervin Özgür, adli kontrol şartıyla, diğer 13 kadın siyasetçi ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Tutuklanmaları talep edilen kadın siyasetçiler şunlar: Saray Belediye Eşbaşkanı Caziye Duman, TJA aktivistleri Rojbin Akdağ ve Havva Derya, HDP Van İl Yöneticisi Edibe Babur, DBP Van İl Yöneticisi Neriman Urar, HDP'li belediye meclis üyeleri Berken Kızılboğa, Handan Karakoyun ve Serap Güvenç, DTK üyesi Mukaddes Karakoç, Barış Annesi Keve Işık, Atiye Şen, Kebire Karakaya ve HDP yöneticisi Sevil Çetin. (Van/MA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Soylu: IŞİD'lileri kendi ülkelerine göndeririz

SONRAKİ HABER

Galatasaray, ligde 41 maç sonra sahasında kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa