03 Kasım 2019 13:09

Gençlik ve Spor Bakanlığına 10 ayda 6 taciz ve tecavüz şikayeti yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, göreve gelmesinden sonraki 10 ay içerisinde bakanlığa 6 taciz ve tecavüz şikayetinin ulaştığını açıkladı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Birkan BULUT
Ankara

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, bakanlığa ulaşan taciz ve tecavüz şikayetlerine ilişkin soru önergesinde verdiği yanıtta, göreve gelmesinden sonraki 10 ay içerisinde 6 şikayetin ulaştığını açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'ya göreve geldiği günden itibaren bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda taciz ve tecavüz nedeniyle yapılan kaç şikayet olduğunu sordu. 2019 yılının nisan ayında verilen soru önergesinde, bu şikayetler neticesinde yapılan işlemlerin ne olduğunun açıklanması istendi. Önergede, "Taciz ve tecavüzler nedeniyle yapılan şikayetlerin kaçının adalete intikal ettirilmiştir?" denildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından soru önergesine verilen yanıtta, "Göreve başladığım tarih itibarıyla Bakanlığıma yapılan şikâyetlerin sayısı 6'dır. Şikayetlerden 1 tanesinin Rehberlik ve Denetim Başkanlığına sevki sağlanmış, bir diğeri hakkında soruşturma raporu düzenlenmiş ve işlemleri devam etmekte olup kalan 4 şikayete konu olan personelden 3'ü hakkında devlet memurluğundan çıkarma cezası uygulanmıştır. Uygulanan cezaya karşı açmış olduğu davayı kazanan 1 personel hakkında ise Bakanlığımız tarafından temyize gidilmiştir" denildi.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İstanbul ve Tekirdağ'da ıspanağa yabancı otlar karışmasından zehirlenmeler oldu

SONRAKİ HABER

Ayşe Arman da Hürriyet'ten istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...